Vinobranie na Tokaji – netradične vlakom a na bicykli. Odvezie vás Tokajský cykloexpres.


7768   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Cykloexpres na Tokaj

Mimoriadny turistický vlak Tokajský cykloexpres dovezie v období vinobrania cestujúcich z Košíc na Tokaj. Premávať bude každú septembrovú sobotu. Súčasťou súpravy bude aj nákladný vozeň na bezplatnú prepravu bicyklov.

Po Gemerskom a Ľadovom exprese začne na východe premávať aj novinka.Tokajský cykloexpres (cyklovlak) na trase: Košice – Čerhov – Slovenské Nové Mesto – Borša – Streda nad Bodrogom a späť. Mimoriadny turistický vlak bude v prevádzke každú septembrovú sobotu (prvýkrát pôjde 7. septembra, poslednýkrát 28. septembra 2019). Z košickej železničnej stanice bude odchádzať ráno o 8. hodine a späť pôjde zo Stredy nad Bodrogom večer o 18. hodiny.

Cykloexpres na Tokaj

Po dobrých skúsenostiach s Ľadovým a Gemerským expresom chceme podporiť aj východnú časť nášho kraja, kde sa počas vinobrania koncentruje turistický ruch. Teší ma, že tieto mimoriadne vlaky sa osvedčili a stali sa inšpiráciou aj pre ďalšie kraje, kde vznikajú podobné projekty. Špeciálnou tokajskou linkou vychádzame v ústrety aj cyklistom, ktorým bezplatne prepravíme bicykle na tokajské cyklotrasy. Čaro komorných i veľkých vinárstiev si tak budú môcť vychutnať aj na dvoch kolesách.” Povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Cykloexpres na Tokaj

Vlakové spojenie je príležitosťou aj pre miestnych vinárov, z ktorých viacerí patria medzi popredné slovenské značky. Pre cestujúcich z Tokajského cykloexpresu si niektorí pripravili špeciálne degustačné balíčky. Do jedného z vinárstiev dokonca bude premávať aj kyvadlová autobusová doprava z vlakovej stanice.

Neprehliadnite: Nádherné kone a zabudnuté furmanské remeslo…

Keďže Tokaj poskytuje aj výborné podmienky na cykloturistiku (je tu vyše 80 km značených cyklotrás) v súprave bude zaradený tiež nákladný vozeň na prepravu 50 bicyklov. Preprava bicyklov bude síce bezplatná, ale miesto pre bicykel je nutné z kapacitných dôvodov vopred rezervovať.

Vyhliadková veža v Malej Tŕni

Vyhliadková veža v Malej Tŕni

Práve pre cykloturistov nachystala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus nielen inšpirácie na zaujímavé individuálne výlety. „Pridať sa môžu aj k organizovaným sprevádzaným cyklo-výletom. Na nich obídeme najzaujímavejšie miesta Tokaja – vyhliadkovú vežu v Malej Tŕni. Najnižšie položený bod Slovenska v Kline nad Bodrogom a trasa jedného cyklo-výletu mieri aj za hranice. Sme radi, že sa nám podarilo zaradiť do súpravy aj nákladný vozeň pre bicykle a ešte radšej budeme, ak bude na sto percent využitý,“ tvrdí výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus.

najnižšie položený bod Slovenska v Kline nad Bodrogom

Som veľmi rád, že sa nám opäť podarila ďalšia zaujímavá vlakovo-cyklistická spolupráca. Verím, že Tokajský cykloexpres ocenia nielen obyvatelia Dolného Zemplína, ale spojenie priláka do tejto malebnej vinohradníckej oblasti cyklistov i turistov z celého východného Slovenska,“ doplnil Karol Martinček, podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu Železničnej spoločnosti Slovensko.

Cykloexpres na Tokaj

Všetky potrebné informácie, tipy na výlety i predaj lístkov nájdu záujemcovia na vylety.kosiceregion.com a v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

www.kosiceregion.com