Vedeli ste, že Rajecká Anča je atraktívny historický vláčik? Táto tradícia láka už 10 rokov


3457   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Obľúbené podujatie Rajecká Anča má už 10 rokov

Dobre známa miestna atrakcia Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca a späť už po desiatykrát. Jazdu oirganizuje Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina. Prvé jazdy historických motorových vlakov prilákali od roku 2010 každoročne vždy mnoho návštevníkov, ktorí si chceli pripomenúť minulosť na koľajniciach. Chýr o tomto obľúbenom podujatí na Považí prenikol do celého Slovenska. O tom sa môžete presvedčiť na najbližšej retro jazde 22. a 23. augusta.

Obľúbené podujatie Rajecká Anča má už 10 rokov, Múzeum dopravy Rajecké Teplice 2

„Počas prvého ročníka bol k dispozícii len jeden motorový vozeň s kapacitou 80 osôb, ale počet záujemcov o jazdu bol niekoľkonásobne vyšší. Čerstvo zrekonštruovaný „Hurvínek“ M 131.1443 tak hneď na začiatku čakala veľká skúška. Členovia Spoločnosti Považskej dráhy Žilina zroka narok vracali život ďalším motorovým a prípojným vozňom, čím určite zdvihli záujem. My sme sa zas sústreďovali na prípravu atraktívneho programu, a to aj v súvislosti so založením a rozširovaním Múzea dopravy na železničnej zastávke Rajecké Teplice. Sme radi, že naše úsilie bolo odmenené a podujatie sa teší čoraz väčšej obľube,“ doplnil historik dopravy a vedúci múzea Peter Šimko.

Neprehliadnite:
Spoznaj kraj a vyhraj atraktívne a hodnotné ceny!

Na motorové vozne M131.1443 a M 152.0160, ktoré budú premávať 22. a 23. augusta, si záujemcovia kúpia lístky priamo vo vlaku. Počas jazdy sú povinní mať rúško a dodržiavať aktuálne platné hygienické opatrenia. O dobrú náladu núdza v žiadnom prípade nebude. Atmosféru spríjemnia cestujúci v dobových kostýmoch. Účastníci, ktorí vystúpia v Rajeckých Tepliciach, môžu navštíviť Múzeum dopravy s 25% zľavou.

Obľúbené podujatie Rajecká Anča má už 10 rokov, Múzeum dopravy Rajecké Teplice

V expozícii čaká návštevníkov interaktívna prehliadka a chvíle pred múzeom im spestria predvádzacie jazdy historických motocyklov. Program pokračuje v areáli hotela Skalka. Najmä rodiny s deťmi sa môžu tešiť na zábavné sobotňajšie popoludnie s množstvom atrakcií a detektívnou rozprávkou. V nedeľu tu odštartuje Rajeckoteplický beh Skalkami.

Hotel Rajec Skalka

 

Obľúbené podujatie Rajecká Anča má už 10 rokov, plagát 2020

Viac informácií na www.pmza.sk