Vláčik Záhoráčik je opäť v plnej sile. Odštartoval štvrtú sezónu obľúbenej turistickej atrakcie. Kedy pristúpite?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
štvrtá sezóna úspešného turistického vlaku Záhoráčik

Počas prvej júlovej soboty štartuje svoju štvrtú sezónu letný vlak Záhoráčik. Premávať bude každý víkend trikrát denne až do polovice septembra. Východiskovou stanicou bude Bratislava hl. st. a konečnou zastávkou Plavecké Podhradie. Vlak je vybavený špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK).

štvrtá sezóna úspešného turistického vlaku Záhoráčik

„Projekt sezónneho cykloturistického vlaku je výborným príkladom ako naštartovať turizmus v Bratislavskej župe po období reštriktívnych opatrení proti koronavírusu. Kvôli pandémii sme boli nútení tento obľúbený projekt pôvodne pozastaviť. O to viac sa teším, že sa Ministerstvo dopravy a výstavby v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovenska rozhodlo projekt obnoviť. Je to výborná správa pre obyvateľov kraja aj pre turizmus,“ uviedol bratislavský župan Juraj Droba.

Neprehliadnite:
Unikátny dunajský park – krok v ústrety životnému prostrediu a rozvoju turizmu v Bratislave

„Letný Vlak Záhoráčik je jedným z desiatich projektov, ktorých cieľom je podnietiť ľudí spoznávať Slovensko vlakom. V spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a krajskými organizáciami cestovného ruchu vypraví na desiatich trasách mimoriadne LETNÉ VLAKY v rôznych kútoch Slovenska. Vďaka tomu môžete každý víkend od 4. júla do 15. septembra navštíviť iný región a objavovať výnimočné miesta, prírodné krásy, pamiatky, chute a vône Slovenska so ZSSK výhodne a ekologicky,“ doplnil generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

štvrtá sezóna úspešného turistického vlaku Záhoráčik, Plavecky hrad

Plavecký hrad

Cestujúci, ktorí využijú letný vlak Záhoráčik, sa môžu odviezť až do Plaveckého podhradia, odkiaľ sa dostanú nielen na Plavecký hrad, ale tiež na známu rozhľadňu na Vápennej. Môžu si prejsť aj Náučný chodník Plavecký kras, ktorý patrí medzi najkrajšie náučné chodníky na Slovensku. Turisticky lákavý je aj výhľad na panorámu Malých KarpátZáhorskú nížinu z vrchu Vysoká, na ktorú sa dostanú z obce Kuchyňa. Obec Kuchyňa je zároveň aj ideálnym štartovacím bodom pre cyklovýlety na Zochovu chatu alebo rozhľadňu Veľká Homola.

Náučný chodník Plavecký kras

Náučný chodník Plavecký kras

Marcheggský viadukt

Marcheggský viadukt

Podrobnejšie informácie k cestovným poriadkom, ako aj mapu, tipy na výlety, či fotografie nájdete tu.

www.bratislavskykraj.sk