Tip pre milovníkov koní – Žrebčín Motešice


11018   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Žrebčín Motešice

 

Leto je v plnom prúde a my máme chuť konečne stráviť viac času v prírode. Trenčiansky kraj je síce krajom hradov a zámkov, ale nájdeme v ňom aj iné atrakcie a zaujímavosti. Vyhľadávaným miestom pre milovníkov koní a prírody je Žrebčín Motešice.

Areál žrebčína leží na okraji obce Motešice, iba 12 km od Trenčína. Areál je v súčasnosti najväčším súkromným žrebčínom na Slovensku. Chovajú tu čistokrvné kone plemena furioso a nonius. V ponuke žrebčína je príprava mladých koní na výkonnostné skúšky, súťaže vo všestrannej spôsobilosti, parkúre a drezúre. Zabezpečuje sa tu tiež príprava jazdcov na skúšky základného výcviku potrebného pre získanie športovej licencie Slovenskej jazdeckej federácie.

Motešice

Prečítajte si: T.G. Masaryk miloval Topoľčianky

Pre laikov a rodiny s deťmi je areál tiež veľkým lákadlom. Majú tu jazdeckú školu pre začiatočníkov a pokročilých a tiež ustajnenie vlastných koní, na ktorých si ich majitelia prichádzajú zajazdiť vo voľnej prírode. Od roku 2013 ponúka areál žrebčína aj možnosť ubytovania v Penzióne Hala, ktorý okrem izieb disponuje prednáškovou miestnosťou, reštauráciou a barom.

Motešice

Zdroj: www.trencinregion.sk