Tieto 3 cyklistické aplikácie by nemali chýbať vo vašom telefóne


23522   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Aplikácie pre cyklistov

Ste cyklista a hľadáte spôsoby, ako si užiť naplno život na dvoch kolesách? Moderné smartfóny s dobre zvolenými aplikáciami toho dokážu naozaj veľa! Tieto 3 cyklistické aplikácie by nemali chýbať vo vašom telefóne.

Cyklistická sezóna sa pomaly končí, a vy ste nenašli čas dať do poriadku svoju  mobilnú cyklistickú výbavu?. Po tom, ako si skontrolujete a pripravíte bicykel, by ste však nemali zabúdať ani na ďalšie „drobnosti“, ktoré dokážu cyklo-výlety povýšiť na novú úroveň. Napríklad cyklopočítače, ktoré ukazujú okamžitú a priemernú rýchlosť, prejdené kilometre, čas, tie pokročilejšie dokonca tep, kadenciu a ďalšie užitočné údaje. Alebo rovno GPS zariadenia pre cyklistov, ktoré dokážu nielen navigovať, ale aj ukladať prejdenú trasu a následne ju ukázať na mape. Takáto výbava je však poriadne drahá, poviete si. To teda je, no pravdupovediac, nič z toho si kupovať nemusíte. Dnes vám stačí obyčajný smartfón s týmito aplikáciami.

Strava

Kto sa aspoň trochu orientuje v športových aplikáciách, určite pozná aplikáciu Strava. Spomínali sme ju už v článku o aplikáciách pre lyžiarov, Strava totiž dokáže poslúžiť pri rôznych športoch. Cyklistika však patrí medzi hlavné, na ktoré je Strava určená. Čo všetko ponúka? Jej hlavnou funkciou je zaznamenávanie trasy. Na začiatku svojho výletu ju zapnete, po skončení vypnete a aplikácia vám na mapke vykreslí presnú trasu, ktorú ste prešli, ukáže prejdené kilometre, priemernú rýchlosť, grafy rýchlosti v čase a taktiež grafy prevýšenia.

A to ani zďaleka nie je všetko. Používatelia môžu v rámci aplikácie pre cyklistov vytvárať trasy a keď iný používateľ danou trasou prejde, jeho čas od začiatku po koniec vytvorenej trasy sa zaznamená. Vďaka tejto funkcii môžete porovnávať svoje časy na jednotlivých úsekoch s desiatkami iných používateľov a bojovať o prvé miesto. Základná verzia Stravy, ktorá bude stačiť každému, aj pokročilejšiemu cyklistovi, je úplne zadarmo, prémiová verzia s niekoľkými ďalšími funkciami je za poplatok.

Aplikacie pre cyklistov

Bike Computer

Cyklopočítač ukazujúci základné údaje o jazde by mal tiež patriť medzi základnú výbavu každého cyklistu. V dnešnej dobe vám však stačí držiak telefónu na riadítka a aplikácia Bike Computer. Tá na základe údajov z GPS zobrazuje aktuálnu rýchlosť, priemernú rýchlosť, prejdenú vzdialenosť a čas jazdy. Dá sa navyše ľahko prepojiť s aplikáciou Strava, čo jej použiteľnosť ešte rozšíri.

Neprehliadnite:
Aplikácie, ktoré pomôžu pri zimnej turistike a športe

Aplikacie pre cyklistov

The Road Bike Manual

Už sa vám stalo, že sa na vašom bicykli počas výletu vyskytla porucha, ktorú ste nevedeli opraviť? Práve na také situácie je tu aplikácia The Road Bike Manual, ktorá je síce len po anglicky, no vďaka pekným názorným obrázkom a videám pomôže aj ľuďom, ktorí po anglicky veľmi dobre nevedia. V skratke, táto aplikácia v sebe obsahuje desiatky obrázkových a video-návodov na opravu základných porúch bicykla a doladenie funkčnosti jeho technických súčastí. Je tak skvelým pomocníkom pre každého domáceho opravára bicyklov, ale aj na cesty.

Veríme, že aj vám tieto 3 aplikácie spríjemnia pekné cyklistické chvíľky!

Dominik Parajka