Nový sneh vylepšil zimné podmienky na horách. Neváhajte, veľkonočná lyžovačka určite bude!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jarné prázdniny

Nový sneh vo Vysokých Tatrách aj Nízkych Tatrách garantuje, že lyžovačky budú! Vyzerá to tak, že nadchádzajúce sviatočné dni budú opäť v znamení pravej veľkonočnej lyžovačky a sánkovačky. Podmienky na zjazdovkách vylepšilo totiž nielen sneženie z posledných dní, ale aj technické zasnežovanie. Vo Vysokých Tatrách a v nízkotatranskej Jasnej sa tak doplnili zásoby snehu aj v nižších polohách.

Netreba sa obávať

Aktuálne ochladenie sprevádzané snežením prinieslo do Vysokých Tatier i Nízkych Tatier (zatiaľ) do 20 až 30 cm prírodného snehu. Najväčšie slovenské strediská zároveň s príchodom ochladenia spustili pred pár dňami aj umelé zasnežovanie.

Nový sneh

Chceme zjazdovky pripraviť tak, aby sme mali istotu kvalitnej lyžovačky aj počas veľkonočných dní. Kým vo vyšších polohách ešte máme snehu relatívne dosť, na dojazdoch sme pre istotu ešte niečo dosnežili, aby bola jarná lyžovačka čo najlepšia,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Vďaka zasnežovaniu by na dojazdoch zjazdoviek malo pribudnúť 10 – 20 cm nového snehu.  

Neprehliadnite:

Nehoda na svahu Bez poistenia vás môže vyjsť draho, poistenie na svahu Union
Lyžovačky vrcholia a opatrnosť na svahu je preto namieste.
A čo, ak sa stane nehoda…?

Jarné lyžovačky vrcholia…

Ochladenie a nový sneh spôsobili, že podmienky na zjazdovkách aj mimo nich pripomínajú vo vyšších polohách decembrové alebo januárové počasie a nie koniec marca. Aby toho bláznovstva nebolo málo, my sme práve dnes začali na Bielej púti stavať bazén na víkendové adrenalínové podujatie Red Bull Jump&Freeze, ktoré sa vracia na Slovensko po 20 rokoch. Deň bláznov pod Chopkom prinesie jazdu tímov v kostýmoch dolu svahom na rôznych vlastnoručne zostrojených dopravných prostriedkoch so záverečným skokom do bazéna a bude spolu s perfektnou lyžovačkou spestrením víkendu v Jasnej,“ doplnil riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Nový sneh

Aktuálne je na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách a v Jasnej od pol metra do 2 metrov mixu technického a prírodného snehu. Čo viac si želať na nadchádzajúce sviatočné dni? Prežiť Veľkú noc napríklad na slovenských horách a vychutnať si posledné príležitosti jarnej lyžovačky!

Text a foto: TMR