Kysucké lazy sú vyhľadávaným centrom voľnočasových aktivít. Počasie praje, aj snehu je stále dosť…


1754   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kysucké lazy

Kysucké lazy patria do kategórie málo dotknutého prostredia Javorníkov. Je to miesto, kde pocítite túžbu splynúť s prírodou. Práve tu sú v objatí lesa situované malebné lyžiarske strediská, ponúkajúce kvalitné športové vyžitie i rekreáciu pre všetky generácie priaznivcov aktívneho pohybu a čistej prírody.

Lyžovať sa ešte dá…

Napríklad v rezorte Ski Ráztoka sú tri vleky (1000, 720 a 250 metrov). Maximálne výškové prevýšenie terénu je 200 m. Lyžiarske centrum je ideálne pre rodiny s deťmi a rekreačných lyžiarov, ktorí sa môžu spúšťať po svahoch so stredne ťažkou i ľahkou obtiažnosťou. Lyžiarska sezóna tu trvá od Vianoc až do Veľkej noci, nakoľko sú v tejto oblasti veľmi priaznivé podmienky na udržanie snehovej pokrývky. Skialpinisti sa môžu kochať krásou zimnej prírody na trati Čertov – Horná Mariková – Portáš. Bežkári si istotne užijú jazdu po hrebeňoch Javorníkov (120 km). Pre začiatočníkov je k dispozícii lyžiarska a snowboardová škola i škôlka. Pre všetkých je tu skiservis i možnosť bezplatného parkovania.

Neprehliadnite:

wellnessujeme
Wellnessujeme na ceste k zdraviu.
Námetom môže byť niekoľko tipov pre všetky vekové skupiny

Možností je viacero…

Toto prírodné prostredie ponúka bohaté možnosti športového vyžitia rovnocenne vo všetkých ročných obdobiach. Nedočkaví turisti sa môžu vybrať za spoznávaním krás Javorníkov po vyznačených trasách na Kaštieľ, Orlovú, Považský hrad či Čertov; cykloturisti si zase budú istotne pochvaľovať množstvo vybudovaných cyklistických trás. Radosť z pohybu nielen pri športe, ale i pri prechádzkach okolitými lesmi umocní množstvo húb, ktoré môžete nájsť v Hlbokom, známom to raji hubárov. Rybník v Modlatíne je zasa útočiskom rybárov a gurmánov, ktorí si radi pochutia na modlatínskych pstruhoch. Na tieto kratochvíle si však musíme ešte počkať zopár mesiacov…

Kysucké lazy Marikovské lazy Ráztoka

Kysucké lazy a víkend ako maľovaný…

Ubytovanie je možné v neveľkých miestnych penziónoch v Hornej Marikovej. Chata je umiestnená priamo pod lyžiarskym vlekom s výhľadom na celý rezort Ski Ráztoka. Poskytuje ubytovanie v apartmánoch a dvojposteľových izbách – spolu s prístelkami 30 miest. Lyžiarske stredisko sa nachádza na severozápade Slovenska v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce, ktorú tvoria dve samostatné navzájom oddelené časti – západná Javornícka a východná Beskydská. V ponuke je skvelé lyžovanie a nádherná príroda. Odporúčame presvedčiť sa o tom priamo na mieste – na kysuckých lazoch, v lone kysuckej prírody.

Text: redakcia
Foto: archív redakcie