Keď človek zomrie v zóne smrti, nikto ani okom nemihne. Triler, z ktorého vás bude mraziť. Len čítajte…


1503   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
V zóne smrti Vysoké Tatry

Ak máte radi originálne zápletky, napríklad… “v zóne smrti”, výborne napísané detektívky a mrazivé prostredie zasnežených hôr, neváhajte. Odporúčame skvelý triler o horolezeckej expedícii, ktorej súčasťou je aj mladá novinárka. No skrýva sa tam aj vrah, ktorý postupne zabíja jednotlivých členov…

Cecily Wong je novinárka a amatérska horolezkyňa. Spolu so skupinou skúsených horolezcov sa vydáva do Himalájí, aby zdolala ôsmu najvyššiu horu sveta – Manaslu. Jej ambíciou je získať interview od slávneho horolezca Charlesa McVeigha, ktorý chce výstupom na túto horu úspešne zavŕšiť svoj pokus o zdolanie štrnástich osemtisícoviek za jediný kalendárny rok, navyše bez prídavného kyslíka. Ako horolezci vravia “čistých štrnásť”.

Rozhodnúť sa musí…

Cecily, ktorá na dosiahnutie svojho cieľa obetovala vzťah s priateľom aj úspory, si uvedomuje, že podobná šanca sa jej tak skoro nenaskytne. Úspech by znamenal prelom v jej kariére. No ak sa jej nepodarí získať od McVeigha exkluzívny rozhovor, zlyhá na celej čiare – v práci i v celom svojom živote.

v zóne smrti

Nešťastná náhoda rozhodla

Keď však jeden z horolezcov zahynie naoko nešťastnou náhodou, Cecily sa začne obávať, že ich expedícii hrozí nebezpečenstvo. A keď príde o život ďalšia horolezkyňa, je už príliš neskoro na návrat.
Cecily uväznená na nebezpečnej hore v jednej z najodľahlejších končín sveta, bude musieť zviesť nielen boj s prírodnými živlami, ale aj s neľútostným vrahom, ktorý si vyberá jednu obeť za druhou…

„Obhrýzanie nechtov, mrazivé pocity, totálne vzrušujúce…skutočný triumf,“ napísali v Sunday Times.

Neprehliadnite:

JAMES 100, lexikon, enviro, cestovanie
100 rokov JAMES je aj história veľkých úspechov a tragédií slovenských horolezcov

Pravidlá vysokej hry…

V zóne smrti je vynikajúci triler z mrazivých Himalájí, kde sa stanete súčasťou expedície, ktorá sa snaží vyjsť na osemtisícovku Manaslu. A aj keď vám horolezectvo nič nehovorí, nezaujímate sa oň, bude vás príbeh baviť. Preniknete do komunity horolezcov. Autorka sama zdolala horu Manasla, dokonca ako najmladšia Kanaďanka v roku 2019. Venuje sa tiež turistike, zabehla ultramaratón cez púšť Sahara (250 km), ktorý je známy ako najťažšie preteky na svete. Aj preto je jej príbeh uveriteľný, vysvetľuje mnohé pravidlá a zákonitosti na horách, čo vás tam môže stretnúť, čo vás zradí a čo prekvapí. Má to zažité a do príbehu to všetko šikovne zakomponovala. Úryvok z knihy číta Alfréd Swan.

Šťastie na vrchole, leikon, enviro, JAMES 100

Čo o príbehu V zóne smrti hovorí autorka?

Len čo som v septembri roku 2019 vyšla na vrchol Manaslu, sadla som si, ešte vždy v zóne smrti, do snehu, vytiahla som notes a začala písať. To, čo som vtedy napísala, nikdy neuzrie svetlo sveta – trpela som hypoxiou, zmáhala ma únava a môj rukopis bol takmer nečitateľný! Ale už vtedy som vedela, že o tomto vrchu musím napísať román. Našťastie, moja výprava nebola až taká dramatická ako Cecilina, ale aj tak ju pokladám za jednu z najsilnejších a najobohacujúcejších skúseností vo svojom živote,“ približuje svoj román autorka Amy McCulloch.

Čítanie plné napätia i poučenia Vám praje Milan Buno, knižný publicista

Foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 


TagsKnihy