Sign in / Join

Čo môžeme urobiť pre svojich rodičov? Praktické tipy a rady na posilnenie imunity u seniorov.


8952   -   1
Share:
Ako posilniť imunitu a ochrániť sa pred korona vírusom, domace cvicenie

Ak chcete zvýšiť svoje šance nenakazenia sa koronavírusom, okrem nosenia ochranných rúšok a trávenia času doma, by ste mali zapracovať aj na posilnení svojej imunity. Na túto skutočnosť ako posilniť imunitu, by mali dbať najmä seniori a starší ľudia.

domaca posilovna

Odporúčame športový e-shop

Insportline eshop

Kompletnú ponuku zaujímavých eshopov nájdete tu

Sú to práve ľudia nad vekovou hranicou 50 rokov, pri ktorých prudko stúpajú riziká spojené s koronavírusom. Ak patríte do tejto vekovej skupiny, mali by ste sa usilovať dodržiavať čo najviac opatrení, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nakazeniu týmto zákerným vírusom. Okrem dodržiavania ochranných opatrení by ste mali zapracovať na posilnení imunity, ktorá je prirodzenou ochranou pred vírusmi.

Neprehliadnite:
7 byliniek, ktoré na jar pomôžu s očistou organizmu aj pri prekonávaní jarnej únavy

Naviac, v prípade, že vírus náhodou dostanete, vďaka dobrej imunite bude jeho priebeh pokojný a bez vážnych komplikácií. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, ako v tomto čase čo najlepšie posilniť imunitu. Naše praktické rady a tipy sú adresované najmä starším ľuďom a seniorom.

Bežecký-pás-inSPORTline-inCondi-T400i

Cvičenie = imunita (a množstvo benefitov naviac)

Pravidelné cvičenie vhodných cvikov je základným predpokladom na zaistenie neoblomnej imunity. Cvičenie podporuje kardiovaskulárny a dýchací systém, nemalým benefitom je aj posilnenie svalov, šliach a kostí, ktoré bývajú v prípade starších ľudí problematické. Ak má mať cvičenie skutočný význam, cvičiť by ste mali ideálne 3-krát do týždňa. Všetky cviky pritom môžete bez problémov vykonávať aj v domácej karanténe. Aké cviky je najlepšie cvičiť, ak chcete posilniť imunitu?

1. Kardio cvičenie

pri tomto type cvičenia sa posilňuje najmä srdce a dýchacia sústava, čo prispieva k značnému posilneniu imunity. Výhodou je skutočnosť, že kardio cviky môže cvičiť každý, nezávisle od veku a fyzických schopností. Medzi najlepšie kardio cvičenia patrí beh a bicyklovanie. Tieto cviky je možné praktizovať aj doma, na stacionárnych bicykloch alebo bežeckých pásoch. Naším tipom je rotoped inSPORTline, ktorý ponúka množstvo funkcií a zohnať ho viete za výhodnú cenu. Aj v čase domácej karantény a zatvorených obchodov ho môžete objednať cez internet, z pohodlia domova.

Ako posilniť imunitu a ochrániť sa pred korona vírusom, Rotoped-so-vzduchovým-odporom-inSPORTline-AirBike-Beast

Ako posilniť imunitu a ochrániť sa pred korona vírusom, Rotoped-inSPORTline-Petyr-UB

2. Cvičenie s vlastnou váhou

je taktiež odporúčané práve pre seniorov, keďže príliš nezaťažuje organizmus, no zároveň účinne posilňuje imunitu a svaly, ktoré sa využívajú každý deň. Pri cvičení s vlastnou váhou nepotrebujete prakticky žiadne náčinie, mali by ste si však zaobstarať kvalitnú fitness podložku, ktorá umožňuje cvičiť na zemi bez rizika poranenia. Zaujímavé cviky s vlastnou váhou pre seniorov napríklad v tomto videu.

Podložka-na-cvičenie-inSPORTline-Aero-Advance-120-x-60-cm

3. TRX cvičenie

tento typ cvičenia je založený na špeciálnych elastických lanách označovaných ako TRX. Cvičenie je vhodné pre seniorov, dochádza pri ňom k posilňovaniu dôležitých svalov, zlepšovaniu imunity, no zároveň pri ňom nie sú nadmerne namáhané kosti a kĺby. Na TRX cvičenie budete potrebovať kvalitný závesný posilňovací systém, ktorý taktiež objednáte online. Cviky s TRX pre seniorov nájdete napríklad v tomto videu:

Ako posilniť imunitu a ochrániť sa pred korona vírusom, MultiTrainer-inSPORTline-závesný-posilňovací-systém

Nezabúdajte na zdravú výživu

Okrem cvičenia by ste v týchto dňoch mali do tela pravidelne dopĺňať čo najširšie spektrum vitamínov a minerálov. Pre starších ľudí je niekedy problematické sledovať si príjem vitamínov z bežnej stravy, preto je dobré podporiť obranyschopnosť organizmu aj doplnkami výživy. Napríklad, komplexným výživovým doplnkom Imunax, ktorý obsahuje všetky potrebné vitamíny a minerály na zabezpečenie silnej imunity. Ak hľadáte prírodné výživové doplnky na podporu imunity bez zbytočnej chémie, odporúčame aj e-shop Bohatstvo-prirody.sk.

Ako posilniť imunitu a ochrániť sa pred korona vírusom home-fitness

Tak neváhajte a začnite vhodnými cvikmi a výživovými doplnkami svoju imunitu podporovať ešte dnes. Nezabudnite informácie z tohto článku zdieľať aj so svojimi rodičmi či starými rodičmi, ktorí v týchto dňoch potrebujú silnú imunitu najviac. Prajeme veľa zdravia!

Dominik Parajka


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.