Kam s deťmi na Liptove? Web i aplikácia online poradia a pomôžu poskladať vhodný program pre deti na voľný čas.


5530   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kam s deťmi na Liptove, aplikácia Liptov s deťmi

Liptov ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi. Niekedy však jeho návštevníci narážajú na problém ako si rýchlo naplánovať vhodný program. Práve preto Liptáci pripravili nový online projekt Liptov s deťmi, ktorým uľahčili rodičom výber výletov a programu s ich ratolesťami. Dostupný je jednoducho cez webstránku regiónu visitliptov.sk alebo aplikáciu Liptov. Vďaka rozdeleniu na šesť základných kategórií pomôže za veľmi krátky čas vyskladať program na malý výlet, denný program či dovolenku na viac dní. Projekt je už v online prostredí dostupný. Jeho oficiálny štart je symbolicky v Medzinárodný deň detí (MDD), 1. júna. A to aj napriek tomu, že stále platia obmedzenia a nie všetky prevádzky na Liptove už môžu poskytovať svoje služby.

Na MDD dostanú deti hneď dva darčeky. Prvým darčekom je – možno aj paradoxne – príležitosť sa opäť vrátiť do školy. Aj keď len na jeden mesiac a druhý darček je projekt Liptov s deťmi. Vďaka ktorému im ich rodičia naplánujú tie najlepšie výlety či dovolenku po tomto regióne. Darina Bartková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) REGION LIPTOV: „Slováci teraz veľmi pozorne sledujú možnosti kam ísť s deťmi na výlety či dovolenku a niekedy je ťažké sa zorientovať v širokej ponuke. Špeciálne náš región je destináciou, kde sa rozhodne rodiny s deťmi nudiť nebudú. Pobyt v našich horách je určite dobrá voľba.” 

Kam s deťmi na Liptove, aplikácia Liptov s deťmi

Rodičom sme chceli uľahčiť výber zo širokej škály možností nášho regiónu a preto sme ho urobili za nich. Vďaka nášmu projektu Liptov s deťmi si z pohodlia domova, veľmi jednoducho cez internet či smartfón vyberú výlet či vyskladajú dovolenku podľa svojho gusta. Samozrejmosťou je u všetkých našich prevádzok dodržiavanie aktuálnych hygienických nariadení. A vďaka online nastaveniu projektu aj možnosť veľmi flexibilne reagovať na prípadné zmeny či ďalšie uvoľňovanie režimu, ktoré veríme čoskoro príde,“ dopĺňa riaditeľka OOCR REGION LIPTOV Darina Bartková.

Neprehliadnite:
Slanický ostrov umenia víta svojich nedočkavých návštevníkov

Liptov je v prvom rade miestom prírodných krás, ktoré majú čo ponúknuť nielen dospelým, ale aj deťom. Objavovať doliny, jaskyne, výhľady či tráviť čas pri vode je skvelý program, pre všetkých, ktorí hľadajú zaujímavé miesta v prírode. Toho čo región Liptov ponúka je však omnoho viac. Nový projekt Liptov s deťmi tvorí šesť oblastí záujmu – výlety do prírody, náučné výlety, miesta oddychu či vodné a zábavné parky. Na Liptove nezabudli ani na originálne fajnoty a niečo pre staršie deti. Hoci vodné parky verejnosť teraz navštíviť nemôže, tak všetci veria, že sa aj to čoskoro zmení. A Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, Bešeňová, vodný svet Gothal v Liptovskej Osade či Aqua Vital Park v Lúčkach otvoria svoje brány.

Kam s deťmi na Liptove, aplikácia Liptov s deťmi

 

Prevádzka akvaparku nefunguje tak, že stlačíme gombík a všetko je pripravené. Reštart má svoje pravidlá a postupy, ktoré musíme dodržiavať. Naším hlavným cieľom je urobiť maximum pre bezpečnosť a pohodlie našich hostí, detí obzvlášť. Preto je pre nás nesmierne dôležité, aby sme najneskôr desať dní pred plánovaným otvorením prevádzky mali k dispozícii čo najpodrobnejšie informácie o tom, kedy a za akých podmienok budeme môcť fungovať. V letnej sezóne sú to práve rodiny s deťmi, ktoré tvoria väčšinu našich hostí. My veríme, že leto bude aj v znamení vodnej zábavy a relaxu u nás,“ povedal prevádzkový riaditeľ Tatralandie Vladimír Moravčík.  

Projekt Liptov s deťmi je akýmsi živým zoznamom plným nápadov ako deti zabaviť, niečo ich naučiť, či rozhýbať. Liptáci veria, že odporúčané výlety budú pre rodiny o to väčším zážitkom, o čo menej starostí mali rodičia s prípravou ich programu s deťmi… Projekt Liptov s deťmi realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

www.visitliptov.sk