Slanický ostrov umenia víta svojich nedočkavých návštevníkov. Počítame aj s vami – sezóna je otvorená!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Slanický ostrov – nová sezóna už v piatok

Opäť po roku sa na Slanický ostrov umenia vrátia návštevníci. Nová sezóna začína – pre mimoriadnu situáciu pandémie – len o pár dní neskôr ako zvyčajne.

Slanický ostrov – nová sezóna už v piatok

Nová sezóna na Slanickom ostrove je otvorená.

„Návštevníci sa môžu tešiť na zrevitalizované chodníky a spevnené plochy, ktoré sa podarilo ukončiť ešte skôr ako bolo pôvodne plánované. Celý priestor sa vyčistil a presvetlil. Zároveň aj v tomto roku budú mať návštevníci možnosť vidieť zaujímavú 3D vizualizáciu pôvodného hlavného oltára na obrazovke, či prostredníctvom ipadov, ktoré budú rovnako k dispozícii,“ povedal riaditeľ odboru kultúry Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martin Hromada. Zamestnanci Oravskej galérie pripravili na otvorenie aj samotné expozície tradičného ľudového umenia v interiéri kostola, v hrobke a v lapidáriách kamennej plastiky.

Slanický ostrov – nová sezóna už v piatok

Nová sezóna bude iná, než po iné roky.

„S istými obavami očakávame, v akom počte sa nám vrátia návštevníci. Prognóza hovorí o zvýšenom počte domácich slovenských turistov. Potvrdí sa? Už teraz však vieme, že budú absentovať početné školské zájazdy, seniori a samozrejme budú chýbať hlavne českí a poľskí turisti,“ uviedla riaditeľka Oravskej galérie Eva Ľuptáková. Novú sezónu budú sprevádzať aj prísne bezpečnostné hygienické opatrenia. Návštevníkom bude umožnený vstup len s rúškom alebo iným prekrytím tváre a nosa. Pred vstupom na loď bude k dispozícií dezinfekcia. Maximálny počet návštevníkov bude obmedzený z pôvodných 96 na 25 osôb a pri plavbe ako aj pri pohybe po ostrove bude nutné dodržiavať povinné rozstupy minimálne dva metre, neplatí to však pre rodiny.

Neprehliadnite:
Ako vnímal sedem hriechov Fero Lipták na pamätnej výstave v Oravskej galérii

Tento rok sa vzhľadom na mimoriadnu situáciu na Slanickom ostrove neuskutočnia koncerty v rámci plánovaného 44. ročníka Hudobného leta, ktorého je Oravská galéria dlhoročným partnerom. Vôbec po prvýkrát sa pre verejnosť tento rok neotvorí ani Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne. Niektoré aktivity sa však nerušia. Verím, že nám už nič nenaruší plány a v septembri sa návštevníci budú môcť tešiť na dve divadelné predstavenia v interiéri kostola, ktoré predvedie Divadlo ARÉNA a Divadlo Potôň z Bátoviec,“ dodala E.Ľuptáková.  

Slanický ostrov – nová sezóna už v piatok

Počas mesiaca máj bude návštevníkov voziť na ostrov loď OG-Slanica denne štyrikrát: o 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 hodine. Slanický ostrov umenia vlani navštívilo rekordný počet návštevníkov – približne 54-tisíc ľudí. V tejto sezóne počet návštevníkov určite spoločne prekonáme…

www.oravskagaleria.sk