Kraj sveta je veľké zimné rozprávkové kráľovstvo. Poznáte tieto tri tipy na východe Slovenska?


5078   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Športový areál Grajnár, Kraj sveta je dnes zimné kráľovstvo. Poznáte tieto tri tipy na východe krajiny

V snehovom objatí. Aj takú podobu môže mať po tieto dni pobyt v zimnej prírode, ktorá sa – konečne – vyfarbila nabielo a otvára plný batoh zážitkov a energie v boji proti pandémii. Je to aj vaše predsavzatie v čase, keď potrebujeme načerpať silu a podporiť to známe a pravdivé – v zdravom tele – zdravý duch? Ak súhlasíte, dozaista privítate tri (nielen) víkendové tipy na prechádzku do zimného kráľovstva až na kraj sveta…

Športový areál Grajnár, Kraj sveta je dnes zimné kráľovstvo. Poznáte tieto tri tipy na východe krajiny

Foto zdroj: Instagram

Športový areál Grajnár

Lesný športový areál Grajnár sa nachádza 18 km od mesta Spišská Nová Ves v smere na Rožňavu. Okrem príjemného lesného prostredia v tesnej blízkosti Národného parku Slovenský raj, druhej najnavštevovanejšej destinácie Slovenska, a dobrej dopravnej dostupnosti je v zime vyhľadávaným miestom pre bežecké lyžovanie vďaka svojmu reliéfu a nadmorskej výške 1 100 m n. m., ktoré zaručujú stálosť snehových podmienok. Milovníci aktívneho oddychu a návštevníci Spiša si tu prídu na svoje.

V areáli Grajnár je k dispozícii šesť značených tratí v dĺžke 3, 5, 6, 7, 10 a 13 kilometrov s prevýšením 80 až 360 metrov, ktoré majú východzí i cieľový bod v Sedle Grajnár. Všetky okruhy sú jednosmerné, smer pohybu je v teréne značený. Parkovanie i prístup na trate sú bezplatné. V zimnej sezóne sú trate strojovo upravované. V prípade dostatočnej snehovej nádielky sú určené bežkárom, po zvyšok roka sú tu vítaní i peší turisti, bežci či cyklisti.

Podrobnejšie informácie nájdete TU

Neprehliadnite:
Jedinečný turistický sprievodca do mobilu:
s aplikáciou Košice región máte inšpiráciu vždy poruke!

Nálepkovo – Krečno

Na rozhraní Slovenského raja a Južného Spiša nájdete v nadmorskej výške 533 m n. m. lyžiarske stredisko Nálepkovo – Krečno. 2 zjazdovky s dĺžkou 200 a 450 metrov sú umelo zasnežované a vhodné najmä pre začínajúcich lyžiarov.
Samostatný detský vlek sa nachádza priamo v areáli a lyžovačku v Krečne si môžete užiť aj počas večerného lyžovania. V ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 450 metrov. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú k dispozícii 2 km udržiavaných tratí.

Podrobnejšie informácie nájdete TU

Ski Brodok

Lyžiarske stredisko Poráč Brodok je vzdialené 18 km od Spišskej Novej Vsi ponúka dobrú lyžovačku pre začínajúcich aj náročných lyžiarov. Rodičia s deťmi môžu využiť služby lyžiarskej škôlky a blízkosť hotela Poráč Park je k dispozícií aj pre širokú verejnosť.
Lyžiarsky areál Poráč Brodok získal osvedčenie o kategorizácii udelené spoločnosťou Lavex/Sitour. Bola mu priznaná kategória 2 hviezdičky.

Podrobnejšie informácie nájdete TU

K spomenutým trom zimným pozvánkam na kraj sveta môžeme pridať rad ďalších – Kavečany pri Košiciach, stredisko Július vo Vyšnej Slanej, známe stredisko Telgárt, Levočskú dolinu,… Tipy KOCR Košice Región Turizmus nesklamú žiadneho milovníka zimnej prírody v čase, ktorý pozýva načerpať novú fyzickú energiu i duševné sily vo vzájomnej harmónii.

Titulná foto zdroj: Instagram

Viac nájdete na: www.kosiceregion.com/sk/poi/zimne-aktivity/