Jedinečný turistický sprievodca do mobilu: s aplikáciou Košice región máte inšpiráciu vždy poruke!


5808   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Turistický sprievodca, aplikácia do mobilu, Košice region, Cestovný ruch bude žiť! Terra Incognita podporuje všetky regióny v Košickom kraji

Jedinečný turistický sprievodca do mobilu je tu pre všetkých turistov úplne zadarmo na dvoch najpoužívanejších platformách – iOS a Android v piatich jazykoch (slovenský, anglický, maďarský, nemecký, poľský). A nenechá vás v štichu ani na miestach, kde nie je signál! Obsah aplikácie si môžete stiahnuť ešte pred túrou a následne s ním pracovať offline. O kvalite našej mobilnej apky vypovedajú najmä samotní používatelia – jej užívateľské hodnotenie na Google Play je na úrovni 4,6/5, na AppStore 5,0. Aplikáciu neustále aktualizujeme, vyhodnocujeme ju z používateľského hľadiska a dopĺňame o nové funkcie.

Turistický sprievodca, aplikácia do mobilu, Košice region

 

Najobľúbenejšie funkcie aplikácie Košice región:

  • plánovač výletov
  • pridávanie obľúbených miest
  • geo-lokalizácia a vyobrazenie bodov záujmu vo vašom okolí
  • aktuálne počasie
  • podrobne vypracované inšpirácie na cyklovýlety
  • možnosť rezervácie ubytovania cez nášho partnera
  • podpora 5 jazykov: slovenčina, angličtina, poľština, nemčina, maďarčina
  • možnosť stiahnuť si obsah a používať ho offline

Hlavnú ponuku na úvodnej stránke “SPRIEVODCA” tvorí jednoduchá štruktúra tlačidiel – čo vidieť, kde jesť a piť alebo čo robiť. Ide o zhromaždenú ponuku bodov záujmu zoskupených do rôznych podkategórií podľa typu miesta. Aktuálne máme v aplikácii vyše 4400 bodov záujmu v Košickom kraji, tento zoznam priebežne rozširujeme.

Turistický sprievodca, aplikácia do mobilu, Košice region

V hornom rohu tiež užívateľ získava aktuálne info o počasí na základe lokalizácie miesta, na ktorom sa nachádza. Po rozkliknutí mu aplikácia ponúka prehľad počasia vo všetkých destináciách Košického kraja.

Neprehliadnite:
Cesta na Kraj sveta bude toto leto určite stáť za to!

Zaujímavou funkciou, ku ktorej sa používateľ dostane po zvolení tlačidla “V okolí” na hlavnej obrazovke, môže na základe lokalizácie jeho zariadenia pozrieť atrakcie či reštaurácie v okolí miesta, na ktorom sa práve nachádza. V interaktívnej mape môže následne filtrovať kategóriu bodov záujmu, ktoré sú preňho v danej chvíli relevantné. Body záujmu obsahujú aj presné GPS súradnice daných miest, takže kliknutím na ”Naviguj” pri danom mieste sa dostane priamo do svojej obľúbenej navigačnej aplikácie, ktorá ho už bude smerovať na ním vybrané miesto. Každý bod záujmu obsahuje aj tlačidlá “Pridaj obľúbené” a “Pridaj do výletu”. Tie umožňujú: v prvom prípade pridať miesto medzi svoje “srdcovky” a mať takto dlhodobo vytvorený zoznam miest, ktoré chce mať užívateľ na zreteli, prípadne ich niekedy v budúcnosti navštíviť; v druhom prípade zaradiť vybraný bod do výletu, ktorý si vie naplánovať na konkrétny dátum.

Turistický sprievodca, aplikácia do mobilu, Košice region

Pri zvolení “Podujatia” v hlavnom menu v spodnej lište sa návštevník dostáva do prehľadu podujatí.

Mimoriadne užitočná položka hlavného menu “Plánovač” umožňuje vytvoriť si a naplánovať výlet s pridaním konkrétnych bodov záujmu, ktoré chce užívateľ navštíviť. 

Pod položkou “Trasy” sa ukrýva 10 jedinečných tipov na cyklovýlety po rôznych zákutiach Košického kraja. Tieto tipy obsahujú presné mapové podklady, informácie o profile trate i jednotlivých zastávkach a foto-galériu.

Pod položkou “Viac” sa nachádzajú užitočné informácie o regióne, možnosť zmeniť jazyk, prihlásenie používateľa a tiež veľmi užitočná funkcia, ktorou je aplikácia prepojená s viac ako 130 turistickými bodmi záujmu, ktoré sú odľahlejšie a pre turistu je v danom okamihu zložité dostať sa k informáciám o mieste. Ide o čítačku QR kódov, ktoré sú rozmiestnené pri turistických bodoch po celom Košickom kraji. Napokon je tu aj vyššie spomenutá možnosť stiahnuť si do mobilu “offline obsah”, teda offline verziu mobilnej aplikácie a to buď stiahnutím všetkých obrázkov, alebo aj komplexných mapových podkladov.

www.kosiceregion.com