Turistika má veľa podôb. RETRO cyklojazda KROKO VELO odhalila ďalší námet na skvelé zážitky.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Klasická turistika je slovenský fenomén. Aj sem presakujú nové podnety a trendy – výstrojové kúsky, doplnky, navigácie,… No čaro z turistického výletu by nemali zatieniť novodobé nástrahy. Skôr dobrý nápad a hoci aj návrat do minulosti. Že to ide, dokázalo nedávne podujatie KROKO VELO SKLADAČKA TOUR 2020 – fantastická RETRO spanilá jazda na historických bicykloch.

Stretli sme sa – my i bicykle – prevažne staršieho dátumy výroby. Obávali sme sa, aby náš zážitok z očakávanej jazdy nezatienili vzácne historické kúsky. A hlavne, aby sa z nášho stretnutia nestala pomaly burza obdivovateľov našich vzácnych bicyklov. No záujem a cieľ cesty nás rýchlo vrátil do reality a hybaj ho na RETRO cyklistický výlet. Naša spanilá jazda KROKO VELO SKLADAČKA TOUR 2020 sa stala nádhernou prehliadkou, na ktorej sa vynímali legendárne skladačky a mnohé ďalšie vzácne kúsky napríklad aj z medzivojnového obdobia. Dokonca najstarší účastník bol z roku 1910. Naše obavy o jeho fyzickú zdatnosť boli zbytočné, keďže cestu zvládol tento cyklistický veterán bravúrne.

Neprehliadnite:
Haluzická tiesňava, románsky kostolík a bivak na vrchu Hájnica

RETRO jazda na skladačkách

Výletu sa zúčastnilo sa 33 jazdcov, prevažne z nášho turistického klubu KST Tesáre a prešli sme dokopy 20 km. Na taký bicykel a po lesných cestách to bol celkom slušný výkon…Viac sme riskovať nechceli; veď ohľaduplnosť je naša spoločná vlastnosť. A tu išlo o niečo iné – tento raz žiadne rekordy. Skôr dobrá nálada v kruhu priateľov a fanúšikov RETRO životného štýlu. Spanilá jazda všetkých zúčastnených to iba potvrdila, že nabudúce to bude ešte viac fun…Vy sa kedy pridáte?

Príspevok vznikol v spolupráci s Klubom slovenských turistov – KST.

www.kst.sk