Cyklistický víkend na Horehroní – do vrchu

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
do vrchu

Počas najbližšieho víkendu (15. – 16. júna) opäť vypukne na Horehroní cyklistická horúčka. Milovníci cyklistiky si iste prídu na svoje. Bude sa súťažiť na Majstrovstvách Slovenska do vrchu i na dlhšej a kratšej trati Horehroním.

V prvý deň podujatia v sobotu – 15. júna – sa milovníci bicyklovania do kopcov stretnú na Majstrovstvách Slovenska do vrchu. Štart pretekov je naplánovaný na 11. hodinu z rekreačnej oblasti Tále. Pretekári si svoje sily zmerajú v časovke na trati smerom na Srdiečko pod Chopkom. Druhý deň – 16. júna – sa už po tretíkrát budú konať preteky Maratón Tour Route 66. Štart aj cieľ pretekov bude na námestí v Brezne. Pretekári si môžu vybrať z dvoch typov tratí Horehroním: Pre vytrvalejších cyklistov je k dispozícii trať dlhá 111 km.

do vrchu

Pre cyklistov, ktorí sa zameriavajú na kratšie trate, je k dispozícii trať dlhá 60 km. Nedeľa je už tradične spojená aj s obľúbeným detským pretekom Kindertour. Detská trať sa nachádza v mestskom parku v Brezne. Počas celého víkendu je pre všetkých účastníkov aj pre rodiny s deťmi pripravený bohatý kultúrny a športový sprievodný program.

do vrchu

Neprehliadnite: Otvorenie E-BIKE sezóny na Kráľovej holi

Horehronie je známe svojimi jedinečnými cyklotrasami, preto sme nesmierne radi, že už po tretí krát sa v regióne organizuje takéto športové podujatie, zamerané na cyklistiku. Pre všetkých je pripravený aj bohatý sprievodný program. Na svoje si prídu nielen cyklisti ale aj rodiny s deťmi počas detského preteku Kindertour či na zábavnej cyklistickej dráhe. Aj takýmto podujatím chceme viesť nielen obyvateľov z regiónu ale tiež turistov, ktorí do regiónu prichádzajú, k zdravému životnému štýlu a pohybu na čerstvom vzduchu.“ povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.

do vrchu

Vyvrcholením cyklistického víkendu bude slávnostné odovzdávanie putovného Horehronského pohára, medailí a cien pre najlepších pretekárov.

Ing. Estera Potkány
Foto: Horehronie
www.horehronie.sk