Choď a foť v Prešovskom regióne


3105   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Choď a foť

Hľadajú sa najkrajšie zábery Prešovského kraja. Široká verejnosť i profesionáli sa opäť môžu od mája do 15. októbra 2019 zapojiť do fotografickej súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja. Siedmy ročník súťaže Choď a foť vyhodnotí odborná porota, ktorej predsedá známy a oceňovaný fotograf Jano Štovka. Súťaž je spojená s putovnou výstavou najkrajších fotografií.

Fotosúťaž Choď a foť pripravuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Hlavným cieľom fotosúťaže je predstaviť zaujímavosti Prešovského kraja prostredníctvom fotografií a putovnej výstavy. Záujem o súťaž každoročne rastie, do predošlého ročníka bolo prihlásených 493 fotografií od 155 autorov. V súťaži sú štyri tematické kategórie: 1. Príroda, 2. Kultúra, tradície a história, 3. Black & white a  4. Šport, športové aktivity. Základnou podmienkou je, aby bola fotografia zhotovená na území Prešovského kraja.

Choď a foť

2. Miesto Kultúra, Tradície A História Ivana Onderová Chvíle U Pradeda, Obec Strihovce, Okr. Snina

Fotosúťaž ponúka priestor všetkým, ktorých očaril Prešovský kraj a chcú sa so svojimi dielami podeliť aj s verejnosťou. Či už sú to Vysoké Tatry, Pieniny, Poloniny, drevené chrámy, hrady, zákutia miest alebo ľudia, tradície či momentky, ktoré fotografov zaujali pri potulkách krajom. Na všetky zábery sa budeme tešiť,“ pozýva do súťaže Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Choď a foť

3. Miesto Príroda Ľubomír Majerský Za Dažďovou Stenou, Pieniny

GRAND PRIX A 1. Miesto Kultúra, Tradície A História Karina Kaľatová Ďakujem, Pane Bože, Skanzen V Bardejovských Kúpeľoch

Choď a foť

GRAND PRIX 2017 Peter Olekš

Neprehliadnite: Prešovská Noc múzeí a galérií s Andym Warholom

O víťazoch v štyroch kategóriách rozhodne odborná porota, ktorej bude opäť predsedať fotograf Jano Štovka, ktorý má na konte viacero celosvetových ocenení. Svojho favorita vyberú i fanúšikovia Severovýchodu Slovenska na Facebooku. Odmenou sú nielen vecné ceny, ale aj putovná výstava víťazov a finalistov fotosúťaže. Výstava nových fotografií sa každoročne začína vernisážou v Divadle Jonáša Záborského v Prešove a potom putuje ďalej po Slovensku, ale ide aj do zahraničia. Fotografie sú vytlačené na veľkých formátoch, čím sa zážitok zo záberov ešte viac umocňuje.

Putovna Vystava

Vlani v súťaži Choď a foť upútala mladá autorka z Bardejova Karin Kaľatová. Za fotografiu z dreveného chrámu v Bardejovských Kúpeľoch „Ďakujem, Pane Bože“ získala ocenenie Grand Prix. Fotografia zároveň získala prvé miesto v kategórii Kultúra, tradície a história. Porotu upútala i ďalšími zábermi, prvenstvo si odniesla aj v kategórii Black & white.

www.severovychod.sk