Hry rytiera Rolanda v Bardejove


4241   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hry rytiera

Hry rytiera Rolanda – 26. ročník, ktorý začne už zajtra 14. júna na bardejovskom Radničnom námestí, bude plný atrakcií, zábavy a „pohľadov“ do života stredovekého kráľovského mesta, ktorého historické jadro je zapísané v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Historické Radničné námestie v Bardejove bude v piatok 14. júna opäť patriť mimoriadne obľúbenému podujatiu s názvom Hry rytiera Rolanda, ktoré organizuje mesto Bardejov. Ani tohtoročnému – už 26. ročníku – hier nebudú chýbať atrakcie pre deti aj dospelých. Na programe sú od 10 hodiny ukážky historických zbraní, hry pre deti – Rytiersky turnaj, remeselné dielne pre deti aj dospelých, sokoliarske ukážky, vystúpenia deti MŠ a ZŠ, divadelné predstavenie “Tri groše“, baroková krčma s divadelno-šermiarskou etudou, konský turnaj, hod kopijou na ciel’, sekanie hláv, napichovanie venčekov aj súboje pešiakov.

Hry rytiera

Hry rytiera Rolanda

Nebudú chýbať ani janičiari a historické tance. Podvečer je naplánovaný historický sprievod, potom budú nasledovať Senecký Kanafas, mučiareň, súboj Bega, ukážky historickej streľby, dobová módna prehliadka, šerm a tanec, koncert dobovej hudby a ohňová show. Program zakončí Koncert reggae-ethno skupiny N 30.

Hry rytiera

Rolandové hry majú síce v meste takmer tridsaťročnú tradíciu, ale prívlastok Deň mesta získali až v roku 2001, keď si Bardejov pripomína výročie odovzdania certifikátu o zápise do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hry sú multikulturálna, život a zábavu stredovekého kráľovského Bardejova približujúca fikcia, ktorá sa teší veľkému záujmu domácich i zahraničných návštevníkov.

www.bardejov.sk
www.visitbardejov.sk