Otvorenie E-BIKE sezóny na Kráľovej holi

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
E BIKE Horehronie

Oblastná organizácia cestovného ruchu na Horehroní berie svoje heslo – BUDÚCNOSŤ ZAČÍNA DNES! – veľmi vážne. Podporuje progresívne také spôsoby turizmu, ktoré nepoškodzujú prírodu. Ako príklad môže poslúžiť aj otvorenie e-bikov sezóny v kraji: Nedeľa 2. júna 2019 sa v Šumiaci bude niesť v znamení e-bikových výstupov na najvyšší cyklobod Slovenska – na Kráľovu hoľu. Vysokohorské prostredie, panoramatické výhľady, adrenalínové zjazdy a výborné jedlo, na to všetko sa môžu tešiť účastníci 3. ročníka otvorenia e-bike sezóny v Šumiaci.

Výstup na Kráľovu hoľu e-bikom sa v Šumiaci stáva už tradíciou. Dokazuje to tretia úspešne začínajúca sezóna požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou. „Dopyt po tomto adrenalínom zážitku pretrváva počas celého leta a máme za sebou aj prvú zimnú sezónu na fatbikoch. Dôkazom je aj rozrastajúca sa flotila našich ebikov, ktorá má dnes 17 špičkových mašín rôznych svetových značiek. Som rád, že môžem odštartovať ďalšiu sezónu. Verím, že bude úspešná a stretnú sa tu stovky e-bike-ových nadšencov“, uviedol Peter Polák z požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou.

E BIKE Horehronie

Organizátor akcie sám ide príkladom. S plne nabitými e-bikovými tátošmi sa pelotón na čele s Petrom Polákom vyberie na Kráľovu hoľu, najvyšší cyklisticky sprístupnený vrch na Slovensku. Majestátny vrchol sa týči vo výške 1 946 m n. m. a dá sa z neho vychutnať si prekrásne, ničím nerušené, výhľady na celé Horehronské Podolie a Vysoké Tatry.

Zaujímavé: Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky na Horehroní

Okrem gurmánskych špecialít majstra šéfkuchára v Pohostinstve pod Úbočou, čaká účastníkov i druhá etapa – jazda na Muránsky hrad, tretí najvyššie položený hrad na Slovenku.

E BIKE Horehronie

Vyrazia na ňu po krátkom oddychu a posilnení i nabití batérií e-bikov v požičovni. Vyberú sa v ústrety nedotknutej prírody národného parku Muránska planina a z brala Cigánka, na ktorej stoja pozostatky kedysi známeho kráľovského strážneho hradu, budú môcť obdivovať krásnu panorámu Muránskej planiny.

Veríme, že prichádzajúce leto bude v znamení e-bikov na celom Horehroní. Návštevníci si môžu požičať e-biky s dopravou a sprievodcom nielen v požičovni pod Kráľovou hoľou, ale aj v Brezne a v hoteloch Stupka a Partizán, či Podkoníce na Táľoch,“, dopĺňa informácie Ing. Petra Rizdoňová, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Zdroj: REGIÓN HOREHRONIE – OOCR
www.horehronie.sk