Rohatá skala je turistická atrakcia, ktorá láka do Strážovských vrchov. Svoje rožky vytŕča aj v zime. Neveríte?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Rohatá skala Strážovské vrchy, lexikon.sk

Rohatá skala patrí k vyhľadávaným cieľom turistov v každom ročnom období. No v zime má svoje neopakovateľné čaro, hoci v prírode prevláda biela… Ak aj vy práve uvažujete o zimnom výstupe k tomuto prírodnému krásavcovi, využite dary pomaly odchádzajúceho ročného obdobia. Príležitosti na prelome februára a marca ešte stále sú.

Hoci svojou nadmorskou výškou 850 m patrí skôr medzi nižšie turistické méty, svojím vrcholovým reliéfom s prekrásnymi výhľadmi dostatočne dokáže uspokojiť milovníkov horskej turistiky. Po výstupe na vrchol Rohatej skaly sa nám otvoria v smere severozápadnom až západnom výhľady na pohorie Javorníky a Biele Karpaty. Pekný výhľad je na dominantu tejto časti Bielych Karpát – Vršatecké bradlá.

Rohatá skala, Strážovské vrchy, lexikon.sk

Neprehliadnite:

KST, lexikon.sk, Vrch VysokáVrch Vysoká v Malých Karpatoch je vďačný cieľ turistov.
Zimná pozvánka do
malokarpatského objatia lesov

Zimný výlet ako sa patrí…

Priamo z Mojtína sa po žltej značke môžete vybrať na 1,5 hodinovú prechádzku po hrebeňoch hôr. Z trasy je potrebné odbočiť doprava na tzv. vojenskú alebo lesnú cestu. Cieľ adrenalínového zážitku – Rohatá skala ponúka nádherný výhľad na vrch Manín, Vršatecké bralá a malé osady roztrúsené pod kopcami.
Ak sa náročnejším turistom zdá trasa krátka a nenáročná, môžete vyskúšať štrnásť kilometrový variant z obce Ladce. Rovnako sa vyberiete po žltej turistickej značke do doliny Mraznica, odtiaľ ďalej k smerovníku Pod rohatou skalou a približne po 40 – 50 minútach ste v cieli. Pravdaže, závisí to od množstva snehu i momentálnych poveternostných podmienok.

Rohatá skala, Strážovské vrchy, lexikon.sk

Pozvánku do zimných slovenských hôr aj tentoraz pripravil a na opatrnosť vyzýva Tomáš Grman, KST

Viac na: www.kst.sk