Aj vy ste sa rozhodli pre dovolenku na Slovensku? Tieto 4 najlepšie miesta musíte určite vidieť!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
dovolenka na slovensku, ubytovanie

O tom, že v týchto časoch je letná dovolenka na Slovensku najrozumnejším riešením, určite počúvate aj vy na každom rohu. Otázka však znie – ktoré konkrétne miesta počas leta navštíviť? Vybrali sme pre vás 4 najlepšie, ktoré by ste pri poznávaní našej krásnej krajiny rozhodne nemali vynechať!

Samozrejme, naše Slovensko je plné malebných zákutí, ktorých spoznávanie by vám zabralo minimálne niekoľko mesiacov, ak nie aj rokov. Doba letnej dovolenkovej sezóny je však obmedzená. Z množstva ponúk si musí každý vybrať len niekoľko, ktoré reálne navštívi. Pri tipovaní 4 miest, ktoré by ste počas leta mali navštíviť, sme zobrali do úvahy množstvo faktorov. Výsledkom sú lokality, ktoré sú vhodné tak pre jednotlivcov, ako aj rodinky s deťmi. Každé z miest ponúka množstvo zaujímavých atrakcií, pri ktorých si príde na svoje skutočne každý. Ako malý bonus uvádzame ku každej lokalite aj zaujímavé ubytovanie z ponuky cestovnej kancelárie Pelikán, ktoré váš zážitok z dovolenky na Slovensku povýši na novú úroveň!

Liptov – destinácia č.1 na Slovensku

dovolenka na slovensku hotel besenova

hotel besenova

Stredné Slovensko je už dlhodobo jednou z najobľúbenejších turistických lokalít. Zažiť tu totiž môžete úplne všetko. Od vodných športov či člnkovania na Liptovskej Mare, cez poznávanie historických pamiatok, až po vysokohorskú turistiku. Ak sa vyberiete do tohto regiónu, ideálne je počítať s pobytom aspoň na niekoľko dní a s celou rodinou. Nudiť sa rozhodne nebudete! Z množstva atraktívnych tipov pozornosť nedočkavcov nikdy nesklame napríklad archeologická lokalita Havránok, ktorá sa nachádza neďaleko nad priehradou Liptovská Mara.

Kde sa ubytovať? Z ponuky cestovnej kancelárie Pelikán vyberáme Hotel Bešeňová, ktorý sa je priamo pri známom termálnom parku Bešeňová s množstvom bazénov a toboganov. A keďže letá na Liptove vedia byť aj poriadne horúce, možnosť skočiť z hotelovej izby rovno do bazéna nepochybne oceníte; obrazne povedané, dá sa to iba tu… Asi 30 minút cesty autom od Bešeňovej sa nachádza Jasná, ktorá je štartovacím bodom a zároveň cieľom mnohých turistických trás. Alebo si môžete požičať bicykle a vydať a objavovať krásy Liptova na lokálnych cyklotrasách. Možnosti sú neobmedzené!

Vysoké Tatry- najmenšie veľhory sveta

dovolenka na slovensku hotel lomnica

Hotel lomnica wellness

Vysoké Tatry sú symbol krajiny. Dovolenky na Slovensku bez návštevy Tatier a nespomenúť ich v tomto zozname by bol doslova neodpustiteľný hriech. Krištáľovo čistý vzduch, famózne výhľady, rozličné prírodné krásy a nekonečné možnosti tatranskej turistiky sú len zlomkom dôvodov, prečo sa Vysoké Tatry rozhodne oplatí navštíviť. A niekoľko dní môže byť málo… Či už s partiou kamarátov, alebo celou rodinou. Svieži tatranský vzduch pomôže resetovať telo i ducha. A potom ešte miestne tatranské špeciality a pocit spokojniosti je vrchovate naplnený.

Neprehliadnite:
Vymeňte mesto za pobyt na čerstvom vzduchu

Kde sa ubytovať? Naším tipom z ponuky cestovnej kancelárie Pelikán je pobyt v hoteli Lomnica. Ten má vyše 120-ročnú históriu a postará sa o to, že váš zážitok z Vysokých Tatier bude jednoducho nezabudnuteľný. Večery na terase s výhľadom na Lomnický Štít, špičkový wellness, luxusné izby, no zároveň cena dostupná pre každého. Čo viac si priať?

Trenčín – sídlo Pána Váhu a Tatier

dovolenka na slovensku hotel elizabeth

Hotel Elizabet

Trenčín patrí so svojou známou turistickou atrakciou – Trenčianskym hradom, medzi najkrajšie mestá Slovenska. Na svoje si tu prídu milovníci histórie a kultúry, ale aj prírody. V blízkosti Trenčína sa nachádza napríklad známa Opatovská či Jánošíkova jaskyňa, výnimočná Haluzická tiesňava a niekoľko náučných chodníkov s nádhernými výhľadmi.

Kde sa ubytovať? Ak hľadáte ubytovanie v Trenčíne, z ktorého si odnesiete najviac zážitkov, rozhodne odporúčame Hotel Elizabeth, ktorý sa nachádza priamo pod Trenčianskym hradom. Jeho história siaha až do roku 1902. Rok jeho vzniku ho radí k hotelovým zariadeniam s výnimočnou charizmou. Zároveň sa tu budete cítiť ako v bavlnke, o čo sa postará prenádherné wellness so štýlovým bazénom, či luxusne zariadené izby. Ale žiadny strach! Ak využijete akciovú ponuku od cestovnej kancelárie Pelikán, tento výnimočný pobyt vôbec neuškodí ani vašej peňaženke! A bonus? Rímsky nápis na hradnom brale z r. 179 je naozajstný historický skvost viditeľný iba z tohoto vznešeného miesta.

Košice – mesto, kde sa každoročne koná najstarší kontinentálny maratón v Európe

dovolenka na slovensku hotel jasmin

Hotel Yasmin

Naším 4. tipom je metropola východu, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Košice sa oplatí navštíviť už len kvôli mestu samotnému, ktoré je plné nádherných uličiek. Mimochodom, je to najrozsiahlejšia mestská pamiatková rezervácia na Slovensku a po Prahe druhá v poradí v niekdajšej spoločnej republike. Dominuje jej unikátne šošovkovité centrálne námestie, de facto ulica – Hlavná ulica s neprehliadnuteľným gotickým klenotom Dómom sv. Alžbety. Že je to  najvýchodnejší gotický chrám v Európe, to je už ďalší bonus. Mesto je známe mnohými adresami vynikajúcich reštaurácií a pivární a vinární a barov,… O spojenie zábavy a poučenia sa naisto postará Múzeum letectva v Košiciach, či moderný interaktívny vedecký park Steelpark. A ako by ste mohli obísť košickú ZOO! Sklamaní neostanú ani milovníci prírody. V okolí metropoly východu nájdete množstvo prírodných krás, ktoré sa oplatí vidieť a ich návšteva obohatí váš svet, veď …najkrajší kút v šírom svete je naša rodná zem!

Kde sa ubytovať? Z ponuky zájazdov Pelikán vyberáme Hotel Yasmin, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti centra mesta (foto). Každého člena rodiny poteší modernou a štýlovou atmosférou, príjemným wellness, či bohatými raňajkami v cene. A to najlepšie? Do každej časti starých Košíc sa z neho dostanete pešo za pár minút!

Veríme, že naším výberom zaujímavých slovenských miest na letnú dovolenku sme oslovili aj vás a toto leto si vychutnáte plnými dúškami. Veď dovolenka na Slovensku je naozaj veľmi dobrý nápad!