Lákavá ponuka na oddych: zdravie a luxus na dosah ruky v kúpeľoch Trenčianskeho kraja

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kúpele Trenčianskeho kraja

Zdravie a luxus je na dosah ruky v známom kúpeľnom trojuholníku. Trenčiansky kraj ponúka krásne prostredie troch významných kúpeľných miest na Slovensku. Trenčianske Teplice, Bojnice a Nimnica sú miestom, kde naberiete potrebnú energiu, osviežite telo i myseľ. A to najdôležitejšie? Doprajete si oddych, ktorým dostanete svoje telo do vynikajúcej formy.

Doprajte si oddych

Kto ešte nebol v Trenčianskych Tepliciach, nech zdvihne ruku. Najstaršie a najvyhľadávanejšie slovenské protireumatické kúpele sú dominantou nielen mesta, ale aj Trenčianskeho kraja a celého Slovenska. Termálne pramene v „perle Karpát“ majú ideálnu teplotu od 37 do 40,3 st. Celzia, čo umožňuje využívať ich v prirodzenom stave bez dodatočnej úpravy. Úspešne sa tu liečia choroby pohybového aparátu a nervové ochorenia. Sú to jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Európskym unikátom v Trenčianskych Tepliciach je zachovaný Hammam, ktorý sa v súčasnosti využíva ako relaxačná miestnosť po kúpeli v najteplejšom termálnom bazéne Sina.

Trenčianske Teplice Hammam

Trenčianske Teplice, legemdárny kúpeľný dom Hammam

Výdatné liečivé zdroje

Šesť prírodných liečivých zdrojov sa využíva na vonkajšiu i vnútornú balneoterapiu. Sírne pramene sa líšia teplotou vody v rozmedzí 35,5 až 39 st. Celzia. V kúpeľoch vám poskytnú širokú paletu liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie. Ideálna poloha kúpeľov, rozľahlý park s jazierkom a prírodná scenéria vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít.

Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice ako kľúč k zdraviu

V Kúpeľoch Trenčianske Teplice si môžete vybrať z viacerých pobytových balíčkov – liečebných, relaxačných, špeciálnych, či rekondičných a ubytovať sa v širokej škále hotelov. Najkomfortnejším je bezpochyby Krym, prepojený s hotelom Slovakia, z ktorého sa po rekonštrukcii stal hotel spájajúci moderný wellness s pravou kúpeľnou starostlivosťou. Okrem nich nájdete pokoj aj v piatich liečebných domoch – Atlantis, Viktória, Eskulap, Espanade a Pramenný Dvor. Návštevou Trenčianskych Teplíc získate nielen zdravé telo, ale zažijete aj neskutočný pokoj a oddych v krásnom prostredí s dychberúcou históriou tohto známeho kúpeľného centra.

Osviežte telo i myseľ

Len na skok z Púchova, v tesnom susedstve s Nosickou priehradou sa rozprestierajú najmladšie slovenské Kúpele Nimnica, obklopené lesmi Javorníkov a Strážovských vrchov. Za 60 rokov existencie sa stali ideálnym miestom na relax a udržanie tela v zdravej kondícii. V areáli si môžete vybrať zo šiestich kúpeľných domov, no dominantou je hlavná budova Balnea Grand. V štvorhviezdičkovom srdci kúpeľného mestečka sa okrem ubytovania poskytuje väčšina liečebných procedúr, nájdete tu aj medicínske wellness centrum, reštauráciu, kiosk, spoločenskú miestnosť či kaviareň. Sídlia v nej aj ambulantní lekári. Na svoj pobyt si môžete zvoliť ubytovanie vo viacerých typoch izieb. Určite vás ohúri panoramatický výhľad na rozľahlú Nosickú priehradu a mnoho atrakcií v areáli kúpeľov. Lákadlom je tiež odvoz miestnym vláčikom Kúpeľáčikom.

Neprehliadnite:RáztokaZimná krajina je neodolateľná. Obľúbený Bezovec v Považskom Inovci je toho dôkazom

Kúpele Nimnica

Unikátne zloženie nimnickej vody umožňuje vonkajšiu i vnútornú aplikáciu, a to formou pitnej či inhalačnej liečby a uhličitým kúpeľom. Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne napomáha pri liečbe horných a dolných dýchacích ciest, zníženej činnosti štítnej žľazy, ochorení zažívacieho traktu, dermatologických ochorení, neurózy, stresu a vyčerpanosti, alergií, astmy. Z procedúr môžete na vlastnom tele otestovať vodoliečbu, masáže, inhalácie, teploliečbu, oxygenoterapiu, ale tiež mimotelovú šokovú vlnovú terapiu, ktorá sa s úspechom využíva na liečbu ochorení pohybového aparátu v rehabilitácii, ortopédii, reumatológii, chirurgii a športovej medicíne. To všetko dáva jasnú odpoveď na to, že zaručene osviežite svoje telo i myseľ, načerpáte potrebnú energiu a po prvej návšteve sa určite rozhodnete do Kúpeľov Nimnica vrátiť znova.

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica

Načerpajte energiu

Učupené pod Bojnickým zámkom, z troch strán obkolesené listnatými a ihličnatými lesmi sa nachádzajú Kúpele Bojnice. Stáročná história termálnych prameňov spätá s prírodou vytvára harmóniu, ktorá dá vášmu telu nový impulz.

Bojnice Valentín

Zimná nálada v Bojniciach…

Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá akratoterma s teplotou od 28 – 52 st. Celzia, ktorá vyviera z deviatich prameňov, ktorá zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na choroby z povolania, pohybového ústrojenstva, obličiek, močových ciest, nervové i ženské choroby. Dennodenne sú k dispozícii lekári z viacerých medicínskych oblastí a tiež špecialisti na manipulačnú terapiu a akupunktúru. K dispozícii je 8 termálnych bazénov, pri liečebnom dome Mier v Relax centre si oddýchnete vo wellnesse so saunovým svetom. Prídu si tam na svoje milovníci masáži, medzi vyhľadávané patrí manuálna lymfodrenáž, či masáž lávovými kameňmi.

Ponuka útulného ubytovania

V medicínskom wellness centre objavíte relaxačný bazén s masážnymi tryskami, ale aj vírivku, rôzne sauny, tepidáriá, Kneippov kúpeľ, tropické sprchy či ľadopád. Ubytovanie nájdete v trinástich liečebných domoch, z ktorých najdominantnejšími sú Lysec, Bôrina a Mier. Novinkou z tohto roka je otvorenie nádherného Kúpeľného mlyna. Kulinársky zážitok si môžete dopriať v Bašte pri prameni, kde sa môžete dokonca člnkovať na prírodnom jazierku. Kúpele Bojnice sa svojou lokalitou a ponúkanými službami radia medzi to NAJ, čo slovenské kúpeľníctvo ponúka. Z hornej Nitry bezpochyby odídete nabití pozitívnou energiou.

Bojnice Kúpeľný dom Lysec

Bojnice Kúpeľný dom Lysec, foto: M. Siváková

Vyliečte sa po covide

Všetky kúpele v Trenčianskom kraji zareagovali aj na aktuálnu situáciu s koronavírusom. Vo všetkých troch kúpeľoch môžete aktuálne využiť aj pobyt POSTCOVID, pri ktorom načerpáte nové sily po prekonaní ochorenia COVID-19. Dokonca, zdravotní pracovníci môžu využiť rôzne zľavy pri pobytoch, aby načerpali novú silu a energiu do neľahkej práce.

Zimný relax v Kúpeľoch Bojnice

Kúpeľný park v Bojniciach, foto: M. Siváková

Tak čo, vybrali ste si? Navštívte kúpeľný trojuholník v Trenčianskom kraji Nimnica, Bojnice či Trenčianske Teplice. Určite sa stanú aj vašimi vyhľadávanými dovolenkovými destináciami.

Text: KOCR Trenčín Región
Medzititulky: redakcia
Foto: archív KOCR Trenčín Región a M. Siváková

logo Trenčiansky kraj
Viac na: www.trencinregion.sk