Bardejovské Kúpele sú otvorené v špeciálnom režime. Samoplatcovia i klienti poisťovní môžu bez obáv do kúpeľov za zdravím

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bardejovské kúpele sú otvorené v špeciálnom režime, Astoria noc

BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a. s. v súčasnosti poskytujú svoje služby klientom zdravotných poisťovní i samoplatcom za podmienok dodržiavania opatrení schválených Úradom verejného zdravotníctva SR. Vyžaduje sa od nich predovšetkým certifikát o negatívnom výsledku testu na koronavírus, nie starší ako 7 dní. Klienti s aktuálnym nástupom  absolvujú testovanie priamo v kúpeľoch bezplatne. 

Bardejovské kúpele sú otvorené v špeciálnom režime

Z dôvodu eliminácie rizika šírenia koronavírusu prijali kúpele opatrenia. Súvisia predovšetkým s príchodom klientov na kúpeľnú liečbu a s niektorými obmedzeniami počas pobytu.

O všetkých nevyhnutných opatreniach aktuálne informuje ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. Tamara Šatanková: Klient je po príchode do kúpeľov nasmerovaný do spoločenskej miestnosti hotela Ozón. Každý klient, ktorý nastúpi v súčasnosti absolvuje testovanie priamo v Bardejovských kúpeľoch a to bezplatne. Nasleduje meranie teploty a vypísanie dotazníka.”

Neprehliadnite:
Bardejovské Kúpele – detská liečebňa Valentín

“Bez požadovaného testu, nebude prijatý na kúpeľnú liečbu. Klient môže vstupovať do objektov len samostatne, bez sprievodu inej osoby. Prijímať návštevy je za každých okolností, aj v prípade negatívneho testu, zakázané v interiéri – na chodbách budov, recepcii, v jedálni a na izbách. Ak klient prejde vstupným filtrom, pokračuje na recepciu príslušného hotela, kde má zabezpečené ubytovanie a je nasmerovaný k ošetrujúcemu lekárovi na vstupnú lekársku prehliadku,“ dopĺňa Ing. Tamara Šatanková.

Dodáva, že počas celého pobytu v kúpeľoch v interiéri aj exteriéri musí mať každý ochranné rúško, alebo ináč chránené horné dýchacie cesty a pri vstupe do každej budovy použiť dezinfekciu.

Počas pobytu sú klienti usádzaní v jedálni pri dodržaní bezpečných odstupov medzi stolmi a stravníkmi. V prevádzkach, kde je bufetové stravovanie, jedlo a nápoje servíruje hotelový personál na základe výberu a želania hosťa. Zamestnanci dohliadajú na dodržiavanie odstupov 2 m, na to aby sa nevytváral príliš dlhý rad pri bufetovom stole, klienti nosili rúška a používali dezinfekcie. V  prípade, že sa u niekoho prejavia známky ochorenia, je potrebné okamžite navštíviť zdravotnú sestru, prípadne lekára a informovať ich o tom. Túto oznamovaciu povinnosť majú aj všetci zamestnanci.

Bardejovské kúpele sú otvorené v špeciálnom režime

Špeciálne jesenné pobyty sú teraz s výraznými zľavami

Počet klientov v indikačnej skupine A (t.j. plne hradenej poisťovňami) je medziročne oveľa nižší a ubudlo aj z návrhov na kúpeľnú liečbu. Ešte dramatickejšie poklesli počty samoplatcov. Pandémia koronavírusu spôsobila zatiaľ kúpeľom výpadok na tržbách vo výške niekoľko miliónov eur.

Kúpele však prichystali pre klientov nové zľavnené jesenné pobyty. Výrazné zľavy potrvajú od 9.11. do 20.12.2020. Pobyt JESENNÁ VITALITA na 2-5 nocí začína od 48 EUR za osobu a noc a JESENNÝ ŠPECIÁLNY POBYT minimálne na 6 nocí od 45 EUR za osobu a noc. Pobyty zahŕňajú plnú penziu a procedúry podľa počtu nocí.

Bardejovské kúpele sú otvorené v špeciálnom režime

Bohatý oddychový program na prelome jesene a zimy aj v blízkom okolí

K dispozícii je celá škála relaxačných i liečebných pobytov, prechádzky nádherným parkom s vysokými stromami a historickými budovami. Návštevníci si obľúbili tnapríklad unajšie kúpeľné singletracky. 5km od areálu kúpeľov je vzdialené historické mesto Bardejov – pamiatka v Zozname UNESCO, podobne je líkadlom aj neďaleký hrad Zborov.

Neprehliadnite:

Bardejovské Kúpele vzdajú hold cisárovnej Sisi – začína Alžbetínsky deň

Bardejovské Kúpele, a. s. patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Liiečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Zaujímavosťou je, že blahodarné liečebné účinky si vychutnávala napríklad obľúbená cisárovná Alžbeta, ale aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk