Bardejovské Kúpele – detská liečebňa Valentín

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bardejovské Kúpele

Mnohé ochorenia sa, žiaľ, nevyhýbajú ani deťom. Ak sa objavia, potom sú okrem liečby dôležité aj správne návyky a disciplína pri dodržiavaní napríklad diéty či iných obmedzení, ktoré súvisia s ochorením. V kúpeľoch je príležitosť, aby sa to dieťa správne naučilo. Bardejovské Kúpele majú bohaté skúsenosti s úspešnou liečbou malých pacientov.

Bardejovské Kúpele majú v liečbe detí dlhoročnú tradíciu. Pre detských pacientov poskytujú komplexnú liečebnú starostlivosť už od roku 1980. Detským pacientom poskytujú liečebné pobyty hradné poisťovňami, alebo môžu prísť do kúpeľov ako samoplatcovia. Oba typy pobytov môžu deti absolvovať sami, pokiaľ majú od 5 do 18 rokov, alebo v sprievode rodiča či iných členov rodiny aj mladšie deti. Bardejovské Kúpele poskytujú komplexnú kúpeľnú starostlivosť pre detských pacientov s onkologickými chorobami, chorobami obehového ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulóznymi chorobami dýchacích ciest, chorobami obličiek a močových ciest a gynekologickými chorobami.

Bardejovské Kúpele

Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a. s., Tamara Šatanková a dodáva: „Deti predškolského veku sa lepšie cítia v sprievode matky, vtedy nemajú obavy z neznámeho prostredia. Výhodou liečby už od 3 rokov je, že deti majú šancu skôr zlepšiť svoj zdravotný stav a zabrániť tak rozvinutiu choroby do chronického štádia s komplikáciami. Ak malí pacienti potrebujú mať pri sebe sprievodcu a zdravotná poisťovňa ho odsúhlasí, ten si dopláca v hlavnej sezóne od 20 do 33 eur na osobu a noc. Závisí to od kategórie ubytovania. Okrem pobytov hradených poisťovňami kúpele navštevujú aj samoplatcovia a to aj z radov detí, či rodičov s deťmi.“ 

Návrh na kúpeľnú liečbu vypisuje lekár špecialista alebo všeobecný lekár so starostlivosťou o deti a dorast na základe odporúčania lekára špecialistu (gastroenterológ, imunoalergológ, pneumoftizeológ, chirurg, otorynolaryngológ, endokrinológ, diabetológ, kardiológ, onkológ, gynekológ, reumatológ, neurológ, fyziater podľa danej indikačnej skupiny). Ubytovanie detí na kúpeľnej liečbe v Bardejovských Kúpeľoch je zabezpečené v 2 liečebniach.

Bardejovské Kúpele

V detskej liečebni Valentín sú ubytované detí bez schváleného sprievodcu. Ubytovanie je zabezpečené v trojposteľových alebo štvorposteľových izbách. Celá budova prešla kompletnou rekonštrukciou, pri ktorej boli použité ekologické materiály, ktoré spĺňajú medicínske kritéria.

Bude vás zaujímať: Príspevok od štátu na rekreáciu sa oplatí pre celú rodinu

Deti sprevádzané sprievodcom počas celej kúpeľnej liečby sú ubytované v hoteli Mier**. Hotel disponuje 68 lôžkami v 32 dvojposteľových izbách a 2 apartmánoch. Hotel je situovaný v tichom prostredí a blízkosti letného kúpaliska s vyhrievanou vodou a detského ihriska s hojdačkami a preliezkami.

Bardejovské Kúpele

Ročne sa v Bardejovských Kúpeľoch lieči okolo 850 detí. Najväčší záujem je o liečbu detí tradične počas letných prázdnin. Vtedy sa tu lieči aj dvojnásobok bežného počtu detí, ktorý sa pohybuje okolo 80. 

Bardejovské Kúpele

Veríme, že naša starostlivosť a liečebné procedúry v kombinácii s jedinečnou minerálnou vodou a čistou okolitou prírodou vám prinavrátia zdravie a silu. Príďte sa o tom presvedčiť do Bardejovských Kúpeľov aj vy. Ponúkame aj výhodný liečebný pobyt pre deti 5 -18 rokov, ktoré síce nemajú schválený návrh od poisťovne, ale chcú prísť do kúpeľov ako samoplatcovia: POBYT VALENTÍNA pre samoplatcov 2019.“ pozýva Tamara Šatanková.

Zdroj: www.kupele-bj.sk