Zimná krajina je neodolateľná. Obľúbený Bezovec v Považskom Inovci je toho dôkazom


4996   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Jedným z najvyšších, a zároveň turisticky najobľúbenejších cieľov pohoria Považský Inovec, je vrch Bezovec. Vypína sa do výšky 743 m n. m. O jeho celoročnej návštevnosti svedčí aj počet turistov v zimnom období. Ak pozvánke neodoláte, výstup na Bezovec – paradoxne – zahreje aj teraz. A možno viac ako uprostred horúceho leta. Neveríte? 

Masív je pokrytý listnatými lesmi, prevažne bučinami a javorinami. Rastie tu i mimoriadne ohrozená dekoratívna rastlina mednička najvyššia.

Bezovec, Považský Inovec, turistika

Bezpochyby asi najväčším lákadlom tohto vrchu sú prekrásne ďaleké výhľady na veľkú časť Považia a Ponitria, na Biele Karpaty či na pohorie Tribeč. Ako zaujímavosť možno uviesť, že po tomto vrchu je pomenovaná planétka 1963 Bezovec.

Neprehliadnite:
Hradisko Bojná – Valy, Holý kameň a jaskyňa pod Holým kameňom.
Tunajšia zimná krajina dostane aj vás

Nenáročný výstup aj pre deti

Túra na tento vrch je nenáročná a zvládnu ju aj menšie deti či dokonca mamičky s kočíkom. To však v zimnom období neodporúčame. Sane budú isto lepším riešením… Autom sa dá dostať až takmer pod jeho vrchol, kde sa nachádza rekreačné stredisko rovnomenného názvu hotel a ski centrum aj s parkoviskom. Odtiaľ je to už len pár minúť chôdze po turistickej lesnej cestičke.Počas zimnej sezóny je vyhĺadávaným lyžiarskym strediskom, ktorého prevádzaka je v súčasnom čase pandémie otázna.

Bezovec je prístupný po značkovaných turistických chodníkoch. Najjednoduchšie naň možno vystúpiť od autobusovej zastávky Nová Lehota – Bezovec. 

Pripravil: Tomáš Grman, KST