Balíček zdravia v Bardejovských kúpeľoch – Post Covid liečebný pobyt v aktuálnej ponuke

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Prvá zmienka o tunajších kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Belo IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Isté je, že ľudia poznali veľmi skoro liečivé účinky minerálnych vôd, o ktorých sa mohli sami presvedčiť. Odvtedy pil čas a vzácni hostia z liečebných prameňov už po celé stáročia a niet pochýb, že pobyt v tunajších kúpeľoch priniesol mnohým vytúžené zdravie. Dnešná aktuálna situácia primäla ponúknuť hosťom Post Covid balíček zdravia.

Keď už stručne listujeme v histórii kúpeľov až po súčasnosť, v kronikách je ľahko čitateľné, že dobrá povesť tunajších kúpeľov sa rýchlo šírila. Napríklad už v roku 1505 vybudovali kabíny na kúpanie chorých, ktorí dochádzali zo širokého okolia. V roku 1777 postavili v blízkosti prameňov murovanú budovu s dvanástimi izbami pre pohodlie chorých. Liečivé výsledky prilákali maďarskú i poľskú šľachtu, čo malo veľký význam pre ďalší úspešný rozvoj kúpeľov.
Prvá písomná vedecká správa o výsledku analýzy dvoch najviac používaných bardejovských prameňov Hlavného a Kúpeľného bola podaná v roku 1795 prof. Pavlom Kitaiblom z Pešti.

Neprehliadnite:
Bardejovské Kúpele nestrácajú čas a pripravujú sa na postupný reštart. Kúpeľní hostia sa už tešia

Z histórie do súčasnosti

Dnešná postpandemická doba zohľadňuje prísne opatrenia, ktoré sú v konečnom dôsledku zamerané na ochranu a posilnenie zdravia populácie. V takomto duchu je od mája 2021 v Bardejovských kúpeľoch nachystaný zaujímavý balíček zdravia s minimálnou dĺžkou pobytu 6 nocí a s plnou penziou. Odporúčaná dĺžka pobytu je aspoň 10 nocí.

Liečebný program po prekonaní ochorenia COVID – 19:

  • inhalácie minerálnou vodou, oxygenoterapiu,
  • pitné kúry na kolonáde,
  • respiračnú fyzioterapiu, termoterapiu,
  • vyplachovanie minerálnou vodou z liečebných prameňov
  • soľnú jaskyňu, biolampu, masáže, vodoliečbu, elektroliečbu a iné.

Bardejovske Kupele, SISI

Novinkou pre Post Covid pobyt je MLS laserová terapia, ktorá preukázala pri ochorení COVID – 19 zlepšenie laboratórnych výsledkov a klinického stavu, radikálne skrátenie dĺžky hospitalizácie a predchádzanie trvalým následkom v dôsledku COVID – 19.

Terapia laserom je ďalej indikovaná na liečebnú rehabilitáciu po covidovej infekcii:

  • pri bolestiach svalov a svalových spazmov, podporuje a zvyšuje cirkuláciu krvi a uvoľňuje svaly
  • pri stuhnutých kĺboch a artritíde, pri zápaloch šliach,pri bolestiach ramien, lakťov, chrbta, kĺbov, pri osteoartritíde, pri výronoch, hematómoch, ranách, vredoch a pod.

Pobytovým bonusom je každodenný 2 – hodinový vstup do bazénov v hoteli Ozón. Každý klient po príchode do kúpeľov prejde cez vstupný filter súčasťou ktorého je bezplatné testovanie antigénovým testom. Kto by si nechcel rozbaliť balíček plný zdravia…?

Viac na:
www.kupele-bj.sk

www.bardejovske-kupele.net