Anjel Vianoc 2021 je v Tatranskej galérii. Celoslovenská výtvarná súťaž pre mladých výtvarníkov

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Anjel Vianoc Tatranská galéria

Tatranská galéria v Poprade usporiadala už 16. ročník tradičnej predvianočnej detskej výtvarnej súťaže Anjel Vianoc. Prvýkrát sa mohli deti do tejto aktivity zapojiť v roku 2004. Pôvodne okresná súťaž časom rozšírila svoje pôsobenie na celé Slovensko a získala si mnohých priaznivcov.

Každoročne v nej svoj talent a výtvarnú zručnosť prezentuje niekoľko stoviek súťažiacich z viac ako stovky škôl. Inak tomu nebolo ani tento rok. Pandémia síce spôsobila, že niektorí žiaci museli tvoriť v sťažených karanténnych podmienkach a vyučovanie prebiehalo online formou, no súťaže sa i napriek tomu zúčastnilo porovnateľné množstvo detí ako po minulé roky. Zapojili sa žiaci materských, základných, špeciálnych, základných umeleckých a stredných škôl, a to s celkovým počtom 911 prác zo 119 škôl.

Anjel Vianoc 2021

Neprehliadnite:

Leonardo da VinciLeonardo da Vinci – Stroje a iné vynálezy i Posledná večera geniálneho majstra z Vinci

Autori vianočnej súťaže mohli tvoriť ľubovoľnou výtvarnou technikou. Tento ročník bol obohatený viacerými tradičnými slovenskými technikami ako je drotárstvo, kováčstvo, keramika alebo landart, ale aj netradičnými ako napr. kašírovanie, fotografická koláž, 3D svetelné objekty, vitráž, počítačová animácia či recyklovaní anjeli.

Anjel Vianoc

Súťažné práce, najmä tie ocenené, sú umiestnené do 28.2.2022 formou výstavy v Tatranskej galérii v Artklube na Hviezdoslavovej ulici v Poprade a druhá časť výstavy je v Podtatranskej knižnici v oddelení umenia v Poprade-Spišskej Sobote, v rámci projektu PSK – Kultúra nás spája. Vyhodnotenie súťaže Anjel Vianoc 2021 je zverejnené na webovej stránke Tatranskej galérie.
Kurátorka výstavy: Anna Ondrušeková ml.
Text a foto: Tatranská galéria a archív pixabay

Viac (nielen) o súťaži na: www.tatragaleria.sk