Múdry Maťko a blázni alebo U nás v Hlupákove. Hradné divadlo s pesničkami na Ľubovnianskom hrade


3381   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Múdry Maťko Hradné divadlo Ľubovňa

Hradné divadlo s vtipnými pesničkami a zážitkom! Ľubovnianske múzeum spolu s Mestom Stará Ľubovňa, Základnou umeleckou školou Jána Melkoviča v Starej Ľubovni, Divadlom teatrálnej skratky pripravilo do 25. júla 2021 už 15. ročník hradného divadelného predstavenia s pesničkami. Tento rok sa návštevníci dobre zabávajú na rozprávke „Múdry Maťko a blázni alebo U nás v Hlupákove“.

Autorom scenára, režisérom a zároveň aj hercom, je spisovateľ Peter Karpinský. Texty piesní pre túto rozprávku napísali Eva Kollárová a Adam Kollár, hudbu zložili Daniel Lazorčák a Maroš Matoľák. Herci z Divadla teatrálnej skratky zo Spišskej Novej Vsi, žiaci Základnej umeleckej školy Jána Melkoviča zo Starej Ľubovne a nadšenci hradu Ľubovňa sa predstavia vo vtipnom divadielku pre malých aj veľkých. V rozprávke nechýbajú piesne, veselá hudba a tanec.

Neprehliadnite:
Cesta vojnových hrdinov a vojenská história vás zavedie na Duklu, do Svidníka a okolia.
Záujem o minulosť rastie

Múdry Maťko Hradné divadlo Hrad Ľubovńa

… z predstavenia

Kde bolo, tam bolo…

Maťko sa vyberá na pytačky k rodičom svojej vyvolenej. Zistí však, že jeho milovaná Marka i celá jej rodina sú tak trochu hlúpi. Hoci má dievčinku rád, rozhodne sa, že sa s ňou neožení, iba ak by vo svete našiel väčších bláznov, než sú oni.

Najprv navštívi dedinu Nižný Hlupákov, kde chcú dedinčania zaživa pochovať devu, lebo strčila ruku do krčahu. Samozrejme, že ju Maťko zachráni a zároveň pomôže obyvateľom zbaviť sa myší.

V meste Vyšný Hlupákov mešťania stavajú novú radnicu, ale nevedia, ako do nej dostať svetlo, keďže zabudli urobiť okná. Maťko im poradí aj s tým, ako to mäsiar myslel, keď v testamente odkázal býka na vežové hodiny.

Blázni čakajú na Maťka aj v hlavnom meste. Tamojší kráľ s kráľovnou majú totiž plno bláznivých nápadov.

Ako sa zdá, blázni žijú všade. Maťko sa teda vráti späť a ožení sa so svojou milou Markou. Je však veľmi prekvapený, keď zistí, že dievčina medzičasom zmúdrela, lebo začala chodiť do školy a prestala veriť všetkým hoaxom na internete.

Múdry Maťko Hradné divadlo Hrad Ľubovňa, kultúra, hrady, cestovanie, Slovensko, história, pamiatky

Múdry Maťko medzi deťmi na hrade Ľubovňa

Hradné divadlo ešte stíhate…

Vystúpenia sa konajú denne do 25. júla 2021 o 10.30, 12.30, 14.30 a 16.30 h na hrade Ľubovňa.

Foto: Ján Saloň

Viac na: www.hradlubovna.sk