Dovolenka na Slovensku a na dvoch kolesách? Prečo nie! Námetov je niekoľko napríklad aj na Považí

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Na Považí dovolenka na dvoch kolesách

Na Považí nájdeme niekoľko námetov na prežitie aktívneho odpočinku. Letné mesiace každoročne patria k obdobiu, keď si s rodinou či priateľmi doprajeme oddych, relax a aktivity v spojení so spoznávaním doposiaľ často nepoznaných krás okolia. A Považie môže byť výborným tipom na dobrodružstvo s dvojkolesovým spoločníkom! Práve kraj Matúša Čáka totiž oplýva mnohými cyklotrasami, ktoré rozhodne treba vyskúšať. A nielen to!

Oplatí sa každú chvíľku zastaviť sa a precítiť okamih chvíle, pokochať sa prírodou, históriou a vychutnať si slnko nad hlavou a jemný vietor vo vlasoch. Naše odporúčanie obľúbené cyklotrasy. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z nich, určite ľutovať nebudete.

Obľúbený evergreen – Zelená Voda

Začíname klasikou. Rekreačné stredisko Zelená Voda je výbornou voľbou pre letnú dovolenku na Slovensku. Nachádza sa len 2 km od Nového Mesta nad Váhom a poskytuje mnoho voľnočasových aktivít. Vyskúšať môžete napríklad čoraz obľúbenejšiu vodnú aktivitu na  paddle boardoch, prenajať si elektrobicykle, zahrať si plážový volejbal, vydať sa na turistiku a mnoho ďalšieho. V blízkosti dnešných hlavných dopravných tepien sa celé stáročia týčia dominanty a svedkovia histórie – Trenčiansky hrad, hrad Beckov a Čachtický hrad. Návštevu všetkých troch zvládnete aj za jeden deň alebo si ich môžete rozdeliť. Je len na vás či preferujete intenzívne spoznávanie, alebo uprednostňujete spoznávanie spolu s oddychom a relaxom. Tak či onak, z prejazdu touto cyklotrasou si môžete urobiť hneď niekoľkodňový výlet a zažiť všetko to, na čo máte práve náladu.

Na Považí Hrad Lednica

Nová cyklotrasa spája šport aj oddych

Na samom začiatku prázdnin bol slávnostne otvorený najdlhší úsek Vážskej cyklomagistrály presahujúci 20 km, spájajúci Nové Mesto nad Váhom s Trenčínom. Cyklotrasa sa napojila na už existujúci úsek medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom. Cyklisti tak môžu prejsť ekologickým spôsobom od hranice s Trnavským krajom až do Trenčína. Trasa je vhodná pre všetkých nadšencov dvojkolesového „kamoša“, pre veľkých i tých menších. Okrem príjemnej vychádzky vás totiž môže zlákať hneď niekoľko zastávok, nad ktorými netreba dlho rozmýšľať.

Neprehliadnite:

Trenčianske Teplice Hammam
Lákavá ponuka na oddych:
zdravie a luxus na dosah ruky v kúpeľoch Trenčianskeho kraja

Cyklotrasa Trenčín – Nemšová Brumov

Druhá najčerstvejšia cyklotrasa, ktorá sa teší veľkej obľube, bola oficiálne otvorená v lete 2020. Na dvoch kolesách sa dostanete od Trenčianskeho hradu cez starý železničný most, Nemšovú do Horného Sŕnia a odtiaľ až do Brumova. Po ceste sa nachádza niekoľko zastávok, pri ktorých stojí za to zliezť zo sedla. Skalka najstaršie pútnické miesto na Slovensku – láka svojou pulzujúcou energiou k objavovaniu daného miesta. Otvorte bránu a vstúpte do histórie, ktorá je obklopená prírodou, nádhernými výhľadmi a pokojom so silným duchovným rozmerom.

Trenčiansky kraj, Skalka, pútnické miesto, lexikon

Ďalšou zastávkou na území Trenčianskeho kraja je Nemšová a priam legendárny 250-ročný Králikov mlyn. Zvedavci budú prekvapení unikátnym technickým zariadením. Dĺžka cyklotrasy presahuje 30 km a jej súčasťou sú aj cyklostojany so základným servisným vybavením či informačné tabule. Trasa je nenáročná a vhodná aj pre rodiny s deťmi. Prejsť ju môžete na cestnom i trekingovom bicykli.

Od Trenčína až na Považský Inovec

Takmer 70 km cyklotrasa s prevýšením skoro 2000 m, krásnymi výhľadmi, trailovými pasážami a technickými úsekmi sa radí k tým najkrajším, po ktorých si môžete aktuálne zajazdiť. Zavedie vás od unikátneho lesoparku Brezina zo stredu mesta Trenčín cez Soblahov, Mníchovu Lehotu a Chatu pod Inovcom až k rozhľadni na Inovci. Pokračovať budete po hrebeni značenými cestičkami po sedlo Havran. Trasu odporúčame predovšetkým skúseným MTB bikerom, ktorí sú v každom teréne ako doma.

Trenčín Región cykloturistika, dovolenka, lexikon

Nezabudnuteľné leto môžete zažiť vďaka dvom kolesám s dvomi dušami v Trenčianskom kraji. Stačí sa rozhodnúť a na cesty konečne vyraziť. Dovolenka na Slovensku – a presnejšie v Trenčianskom kraji – vás určite nesklame.

Foto: Jakub Luliak, Stanislav Hladký a archív redakcie a KOCR Trenčín Región