Tomáš Tajták – Dr. Chajchán: Identita alebo hľadanie seba samého. Zložitá cesta k pravde na výstave v Košiciach


3946   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
VSM vás pozýva na výstavu Tomáša Tajtáka – Dr. Chajchán: Identita

Východoslovenské múzeum v Košiciach pozýva na výstavu Tomáša Tajtáka – Dr. Chajchán: Identita. Prezentuje diela zo súkromných zbierok z tvorby posledných deviatich rokov. Tešiť sa môžete na maľby, drevené plastiky a keramické objekty.

Autor sa inšpiruje najmä hľadaním sa jedinca a kolektívov ľudských bytostí v rámci súčasných možností. Slobodná voľba – doteraz nevídaná – poskytuje jednotlivcovi alternatívy. Originalita a dobrodružstvo napr. gender témy, východných kultúr či inklinácia k ideologickým okrajom, migračná otázka a na strane druhej kolektívna istota národných či náboženských identít. To všetko zvádza k spoločenskému pnutiu a je pre umeleckú tvorbu veľmi príťažlivá.

Témou sú hrdinovia z románov a príbehy ktoré sa možno nestali, no stať sa mohli. V posledných rokoch sú to diela, ktorých autorom je spisovateľ Hermann Hesse. Autora výrazne inšpirujú k interpretáciám jeho textov.

Neprehliadnite:
Zaujíma vás odkaz prvého čínskeho cisára? Ôsmy div sveta – terakotová armáda dorazila do Trebišova

Je možné, že je dr. Chajchán v.r. otcom hľadajúcich sa identít. Prespí za vás v čiernom lese, prekole útočníka, objaví teóriu veľkého tresku, bude zlý aj smutný, smiešny aj poetický. Táto výstava je poučná, lacná, pekná a aktuálna“, hovorí Tomáš Tajták.

Využite jedinečnú možnosť získať kvapku poznania dr. Chajchána v.r. Na praktických príkladoch vám demonštruje možné inklinovanie vašej identity k nevhodným vzorom, ku ktorým vás to možno ťahá. Nebojte sa spoznať sa. Dr. Chajchán vám pomôže nájsť svoje miesto.

Okrem podrobného štúdia vašich osobných dokladov a rodného listu, spomienok vašich predkov vás prostredníctvom zručne maľovaných krajiniek, v ktorých by ste mohli spoznať svoje zabudnuté, či zapierané domoviny, nasmeruje k pravde.

Výstava je sprístupnená v Galérii pri komíne v Historickej účelovej budove do konca januára 2021.

www.vsmuzeum.sk