Zaujíma vás odkaz prvého čínskeho cisára? Ôsmy div sveta – terakotová armáda dorazila do Trebišova


5751   -   3
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Terakotová armáda, ôsmy div sveta v Košickom kraji

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove organizuje jedinečnú expozíciu, doslova svetovú výstavu! Tento známy unikát v Číne túžia vidieť milióny ľudí z celého sveta. Za takou raritou sa naozaj oplatí ísť hoci aj na kraj sveta. Vy však nemusíte. Ôsmy div sveta sa po úspešnej výstave v Poprade a Lučenci presúva do Košického kraja. Výstava bude sprístupnená až do 6. januára 2021.

Na výstave, ktorá sa uskutoční pod záštitou Košického samosprávneho kraja, sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára. Detailne si tiež budú môcť pozrieť prepracované sochy hlinených vojakov a koní v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne. Výstava dokumentuje úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta. Pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov. Každá z postáv je svojská, žiadna iná nemá rovnaký výzor a tvár. 

Neprehliadnite:
Aké boli začiatky divadelníctva na Zemplíne?

„Terakotová armáda je skutočným svetovým unikátom, som preto rád, že táto výstava zavíta aj do nášho kraja. Na výstavu do Trebišova prichádza niekoľko desiatok certifikovaných kópií vojakov. Každá socha má hmotnosť 150 až 180 kilogramov a kone dokonca viac ako 600 kilogramov. Terakotová armáda patrí k desiatim najvýznamnejším archeologickým nálezom 20. storočia. Návštevníci Múzea v Trebišove sa preto rozhodne majú na čo tešiť,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Návštevníci sa môžu prísť pozrieť na výstavu každý deň okrem pondelka, podľa upravených otváracích hodín múzea. Cena základného vstupného je 5 eur. Študenti, dôchodcovia a zdravotne znevýhodnení občania  zaplatia 2,50 eurrodinné vstupné je 10 eur (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov). V pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť aj suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.

Terakotová armáda, ôsmy div sveta v Košickom kraji

„Sme hrdí, že takáto unikátna výstava sa bude poslednýkrát na Slovensku vystavovať práve u nás. Výstava terakotovej armády je veľmi rozsiahla a rozprestiera sa v celej prízemnej časti múzea. Návštevníci si majú možnosť pozrieť v kinosále film o príbehu terakotovej armády a pokračovať ďalej obdivovaním sôch v životnej veľkosti. Ich jedinečnosť Vám zoberie dych,“ vyjadrila sa Beáta Kereštanová, riaditeľka Múzea v Trebišove.

Výstava je od 2. októbra až do 6. januára 2021 denne sprístupnená návštevníkom v Múzeu v Trebišove.

Organizátorom podujatia je Košický samosprávny kraj, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a spoločnosť GOVIN GROUP.

Foto: Shutterstock
www.muzeumtv.sk
www.terakotova-armada.sk