Ako nezablúdiť v Bratislave? Turistické informačné centrum oslavuje 55 rokov | Bratislava Tourist Board


4944   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Turistické informačné centrum oslavuje 55 rokov

Turistické informačné centrum (TIC) v našom hlavnom meste oslavuje 55 rokov od svojho vzniku. Roky užitočnej a trpezlivej práce v prospech propagačných aktivít i pre návštevníkov mesta sa podpísali na šírení dobrého mena mesta. Dnes patrí bratislavské TIC pod oblastnú organizáciu cestovného ruchu Bratislava Tourist Board. Výročie je príležitosť pripomenúť si význam centra pre rozvoj cestovného ruchu v hlavnom meste Slovenskej republiky.

Najlepším krokom k poznaniu reálií je osobné stretnutie. To platí aj v prípade záujmu spoznať nepoznané fakty napríklad o našom hlavnom meste Bratislave. Prijmite preto pozvanie na niektorú zo zaujímavých prehliadok mesta. Dôvod je zrejmý – výročie inštitúcie, ktorá dlhoročne propaguje a informuje o aktuálnych možnostiach a aktivitách mesta. Obsahovo sú naozaj pestré a nepochybne pre mnohých budú získané informácie prekvapením. Sú určené pre všetkých Bratislavčanov a – samozrejme – aj návštevníkov mesta. Aktuálne “jubilejné” vychádzky so sprievodcami sú bezplatné a sú súčasťou projektu Turistom vo vlastnom meste.

Z histórie informačného centra

Prvé informačné centrum v Bratislave – mimochodom, bolo zároveň aj prvé a na Slovensku –  sa otvorilo 29. apríla 1965. V Zelenom dome na rohu Sedlárskej a Zelenej ulice sa Bratislavské informačné stredisko (BIS) – okrem informačnej činnosti – vo svojich počiatkoch venovalo vlastivednej a tlmočnícko-prekladateľskej činnosti. Neskôr pribudli ďalšie aktivity, najmä vzdelávanie vlastivedných sprievodcov. Turistické informačné centrum dnes sídli v historickom centre Bratislavy na Klobučníckej ulici pri Primaciálnom paláci. Jeho služby nevyužívajú iba domáci a zahraniční návštevníci mesta, ale vo veľkej miere aj domáci obyvatelia mesta.

Neprehliadnite:
Vychutnajte si 72 hodín v hlavnom meste a jednu noc v hoteli dostanete zadarmo

Pre každého niečo

Témy a obsah tematických prechádzok (nielen) po Starom meste sú naozaj rôznorodé. Dokonca také, ktoré by návštevník možno ani neočakával. Aktuálne sú pripravené špeciálne témy ako Zdravotná prehliadka Bratislavy, Dekadentná secesia, či Barokové sakrálne stavby. Zvlášť zaujímavou je tematická prehliadka Kláštory a rehole. V apríli t.r. uplynulo 70 rokov od tajnej akcie ŠtB s názvom Akcia K – kláštory, inak známej aj ako barbarská noc, po ktorej nasledovalo násilné rušenie kláštorov. V auguste sme si pripomenuli ďalšie smutné výročie Akcia R – rehoľníčky, ktorá bola zameraná na likvidáciu ženských reholí. Nie menej atraktívnym a zaujímavým obsahom sú napríklad Čriepky zo židovskej histórie Bratislavy. Je samozrejmosťou, že v činnosti TIC prevládajú prehliadky pre zahraničných návštevníkov mesta a výnimkou nie sú dokonca ani prehliadky pre zdravotne znevýhodnených občanov a pre deti.

Na prehliadku nikdy nie je neskoro

Najbližšia prehliadka je pripravená v piatok 25.9.2020 o 17. hodine. Všetky ďalšie prehliadky sú cez víkend 26. a 27.9.2020. Začiatok je o 10., 11., 14. a 15. hodine.

Kde nás nájdete

CENTRUM MESTA

AdresaKlobučnícka 2, 811 01 Bratislava

Otváracie hodiny:
apríl – október:
Po – So 9:00 – 17:00
Nedeľa 10:00 – 16:00

november – marec:
Po – Ne  9:00 – 18:00

Kontakty:
+421 2 16 186
+421 2 5441 9410 (Po – Pia 9:00 – 16:30)

+421 2 5935 6651 (Po – Pia po 16:30, víkendy a sviatky)
touristinfo@visitbratislava.com (Po – Pia 8:00 – 16:30)

HLAVNÁ ŽELEZNIČNÁ STANICA 

Adresa: Námestie Franza Liszta 1, 811 04 Bratislava
Otváracie hodiny: Po – So 9:30 – 14:30, Ne zatvorené

Užitočných informácií nikdy nie je dosť

Najlepší zdroj aktualít o Bratislave nájdete priamo v srdci hlavného mesta – v Turistickej informačnej kancelárii. Stačí prísť a vybrať si z pestrej ponuky. To je už iba krok k tomu, aby ste sa spoločne s nami stali Turistami vo vlastnom meste – v našej Bratislave!

Zoznam prehliadok tu: prehliadky sobota a nedeľa

Viac informácií nájdete na: www.visitbratislava.com alebo na Facebooku.