Prechádzky Spoznaj Bratislavu online pokračujú: objav 100 najlepších slovenských vín

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Národný salón vín je v Európe unikát, ktorý si zaslúži pozornosť. Prezentuje Slovensko prostredníctvom produktov vinárov, ktorí zaznamenávajú svojou produkciou veľkú odozvu. Dnes už môžeme smelo napísať, že slovenské vína dobili svet. Naša krajina produkuje totiž odrody, z ktorých sa dorábajú vysoko kvalitné vína, o ktoré je v zahraničí záujem.

Medzinárodné ocenenia

O úspechoch slovenských vín svedčí rad ocenení, ktorých sa za uplynulé roky nazbieralo naozaj neúrekom. Ocenenia na medzinárodných súťažiach sú výbornou reklamou a prezentáciou stáročnej vinohradníckej tradície spod Malých Karpát, na juhu Slovenska, na Tokaji,… Produkcia vína je však v prvom rade určená pre milovníkov tohto moku. Naša online prechádzka po Národnom salóne vín je historickou sondou do stáročnej tradície vinohradníctva na našom území, na ktorú môžeme byť všetci právom hrdí.

Neprehliadnite:
Bratislavu môžeme spoznávať online z domova

Zlatistý iskrivý poklad je skrytý v samom historickom centre Bratislavy. Nachádza sa v Apponnyiho paláci – v Múzeu vinohradníctva a vinárstva. Nájdeme tu TOP 100 najlepších vín vyrobených na Slovensku, ktorých jedinečnosť spočíva v kvalite ich výberu. Samotné vzorky, resp. exponáty vín vyberajú odborníci – enológovia, someliéri a vinári v najprestížnejšej slovenskej vinárskej súťaži. Okrem predaja vín sú v ponuke degustačné programy, medzi ktoré sa zaraďuje napríklad aj obľúbená degustácia 72 vín za 100 minút.

Viac na: www.visitbratislava.com a na www.salonvin.sk