Filmový nový rok prináša až deväť noviniek! Cinema City – to pravé miesto pre vaše filmové zážitky!


1897   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
filmové novinky, lexikon.sk, Cinema City

Filmový nový rok sa rozbieha a prináša aj nové ciele a predsavzatia, ktoré treba za 365 dní splniť. Čo tak si dať predsavzatie vidieť čo najviac filmových noviniek? V januári si môžete na veľkom plátne pozrieť napríklad emotívnu komédiu Muž menom Otto v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom, čarovný príbeh o kamarátstve Zúbková víla alebo sa zabaviť na Ladies Movie Night s filmom Čo s tým má láska?. Kinujte naplno na veľkom plátne s obľúbenou Pepsi, čerstvým voňavým popcornom či nachos aj v špeciálnych formátoch SUPERSCREEN a 4DX. A aké konkrétne novinky máme pre vás pripravené v prvý mesiac roku 2023?

Filmový nový rok odštartoval

V Cinema City je aktuálna akčná komédia Fortunova hra, v ktorej musí elitný agent Orson Fortune (Jason Statham) vystopovať a zabrániť predaju novej smrtiacej zbrane. Vlastní ju nebezpečný miliardár a obchodník so zbraňami (Hugh Grant). Hoci Fortune najradšej pracuje sám, tentokrát musí do tímu prijať niekoľko ďalších superagentov (Aubrey Plaza, Cary Elwes, Bugzy Malone). Táto partia špeciálnych agentov si ku sebe na pomoc vydieraním naverbuje slávneho hollywoodskeho herca (Josh Hartnett), ktorý bude slúžiť ako návnada pre excentrického miliardára počas tajnej misie na záchranu sveta. Ako sa tajná misia elitných agentov skončí?

Filmový nový rok

Nečakané priateľstvo

Emotívna komédia Muž menom Otto plná ľudskosti podľa svetového knižného bestselleru. Fantastický Tom Hanks v hlavnej úlohe hrá nevrlého dôchodcu so skalopevnými zvykmi, ktorý po smrti milovanej manželky zanevrel na život. Z osamelosti ho však vytrhne mladá rodinka nových susedov, ktorí hneď pri príchode vrazia do jeho poštovej schránky. Nepríjemný vdovec, ktorého jedinou radosťou je kritizovať a odsudzovať svojich susedov, sa musí vysporiadať s mladou živou rodinou. Tá sa jedného dňa nasťahuje do susedstva, čo vedie k nečakanému priateľstvu, ktoré mu prevráti svet naruby. Čaro nečakaného stretnutia si môžete užiť v Cinema City práve v týchto dňoch.

Cinema City

Umelá inteligencia na vzostupe

M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaná. Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane sa pestúnkou a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. Tento hrôzostrašný príbeh si môžete aktuálne už pozrieť v kinosálach Cinema City.

Filmový nový rok

Čo viac si priať?

V snímke A potom prišla láska… sa pozeráme na príbeh psychologičky Kristíny (Pavla Tomicová), ktorá zúfalo hľadá lásku a šťastie. Rozhodne sa preto odísť so svojou dospelou dcérou Sárou (Sára Venclovská) na ozdravný víkend za kartárkou Zdenou (Tereza Hofová). Cez pochybné rodové liečenie a výklady kariet zistí viac nielen o svojom problematickom vzťahu k okoliu, ale aj k dcére a sebe samej. Príde na konci ozdravovania konečne aj láska?

Filmový nový rok

Film sa aktuálne premieta spolu s krátkym slovenským filmom Zjavenie Jána režiséra Andreja Kolenčíka od 12. januára v Cinema City.

Neprehliadnite:

wellnessujeme
Wellnessujeme na ceste k zdraviu. Námetom môže byť aj v zime niekoľko tipov pre všetky vekové skupiny

O čom sa nahlas nehovorí… ani v rodine

Líba – mamička, babička, no predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu. No o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To však nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je však zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia Želanie k narodeninám o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu si môžete pozrieť v Cinema City od 19. januára.

Cinema City

Filmový Babylon

Damien Chazelle nakrútil film Babylon o vzostupoch aj pádoch hrdinov filmárskeho šialenstva v dekadentnom Hollywoode dvadsiatych rokov minulého storočia. Nemé filmy ustupujú zvukovým a ich herci aj tvorcovia sa tomu snažia prispôsobiť. Nie všetkým táto zmena vyhovuje. V hlavných úlohách sa predstavia Margot Robbie a Brad Pitt. Snímok s hviezdnym obsadením si môžete pozrieť v kinosalách Cinema City od 19. januára.

Cinema City

Podarí sa prežiť?

Pád lietadla bol len začiatok akčného filmu Mayday. Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou. Zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť. Dychvyrážajúci boj o prežitie si môžete vychutnať v Cinema City od 19. januára.

Filmový nový rok

Filmový nový rok prináša aj Cenu priateľstva

Violetta, večne zvedavá a rozmarná víla sa chce stať zúbkovou vílou. No stále nedokáže vykúzliť hračky, ktoré by mala deťom nechať za zúbky. Veľká skúška sa blíži a zúbkovými vílami sa môžu stať len tí, ktorí úspešne zložili skúšku. Violetta zlyhá, no napriek tomu odchádza do ľudského sveta bez povolenia. Všetko sa pokazí, keď sa kvôli nehode nedokáže vrátiť do sveta víl, a tak je nútená požiadať o pomoc malé dievčatko Maxie. Čarovný príbeh o kamarátstve Zúbková víla si budeme môcť pozrieť v Cinema City od 19. januára.

Filmový nový rok

Pozvánka na cestu hľadania pravej lásky

Od 24. januára sa môžete tešiť na obľúbenú Ladies Movie Night s premietaním novej romantickej komédie Čo s tým má láska? od producentov filmov Láska nebeská a Denník Bridget Jonesovej. Ako nájsť v dnešnom svete trvalú lásku? Filmárka Zoe (Lily James) si pri hľadaní toho svojho pravého užila len niekoľko zlých rande a veľa komických príhod. Napriek tomu sa žiadny princ na bielom koni nekonal. Jej kamarát z detstva a sused Kazim (Shazad Latif) to skúša inak. Podľa vzoru svojich rodičov sa rozhodne pre dohodnuté manželstvo s krásnou a vzdelanou nevestou z Pakistanu. Zoe ho sprevádza na jeho ceste z Londýna do Lahore, kde sa má Kazim oženiť s cudzinkou.

Zažite 24. januára cestu hľadania pravej lásky na Ladies Movie Night v Cinema City Aupark Bratislava a od 26. januára vo všetkých kinách Cinema City.

Filmový nový rok sa začal. Viac informácii o filmových novinkách i o akciách Cinema City Slovensko na: www.cinemacity.sk