Aj vás trápi suchá pokožka? Známa kozmetika La Roche-Posay ponúka riešenia k spokojnému životu

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Udržiavanie zdravia, návod na sviežosť a vitalitu – kolagénové doplnky

Suchá pokožka vs. ročné obdobie. S týmto problémom sa stretávame vtedy, keď je povrchová lipidová bariéra pokožky narušená vonkajšími faktormi (chladným a horúcim počasím, tvrdou vodou, alebo nešetrnou kozmetikou). Pokožka je vtedy drsnejšia alebo napnutá a môže dôjsť k jej praskaniu a podráždeniu. A tu stojíme pred zásadnou otázkou – ako tento problém riešiť? Odpoveď je pomerne jednoduchá: pomocou výživných, upokojujúcich a ochranných krémov La Roche-Posay. Táto renomovaná značka ich ponúka celý rad.

Ekzém, ktorý je odlišný od suchej pokožky, spôsobuje svrbivú vyrážku. Postihuje najmä mladšie ročníky a deti, no ochorením môžu trpieť aj dospelí. Pokožka je pri atopickom ekzéme suchá. Ak máte suchú pokožku, neznamená to, že máte atopický ekzém. Je dôležité poznať rozdiel medzi týmito problémami. Dôležité je zmeniť životný štýl, aby sa zlepšili obidva zdravotné stavy. Úbytok atopického ekzému aj suchej pokožky sa liečia zmäkčovadlami. Lekári na atopický ekzém predpisujú napríklad steroidné krémy. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete zásadné kroky, ktoré sú riešením, keď vás trápi problém so suchou pokožkou.

Suchá pokožka čo ju spôsobuje?

Suchá pokožka sa najčastejšie vyskytuje na tvári alebo tele. Na týchto miestach pokožka stratí schopnosť vlastnej ochrany. Príčinou je funkcia “kožnej bariéry”, alebo keď je ochranná vrstva oslabená. Povrch pokožky produkuje stále menej a menej lipidov. Kožné bunky strácajú schopnosť zadržiavať vodu, ktorá sa potom odparuje.

Suchú a svrbiacu pokožku môžu spôsobiť rôzne faktory:

  • genetika (v rodine sa môže suchá pokožka dediť),
  • horúce a suché podnebie,
  • nízke teploty a vietor,
  • ústredné kúrenie v byte a časté zmeny vnútorných a vonkajších teplôt,
  • slnečné lúče (UV žiarenie),
  • málo šetrné prípravky, ktoré používame (napríklad vysušujúce mydlo),
  • parfumy a iné aditíva v nevhodnej kozmetike.

Neprehliadnite:

Spánok, Starostlivosť o seba
Starostlivosť o seba už nie je dávno luxus. Relax je potrebný pre zdravie fyzické i duševné

Starostlivosť o opakovane podráždenú a popraskanú pokožku

Asi 20 % populácie má chronicky podráždenú pokožku. Tá sa vyskytuje vo forme popraskania, najmä v oblastiach vystavených chladu a otieraniu, ako sú pery a ruky. Suché drsné miesta sa môžu tiež objaviť na lícach, okolo úst a na rukách, najmä u detí. Niektorí ľudia trpia zápalom pier, ktorý je sprevádzaný popraskaním kútikov. Mnohí sa cítia nepríjemne a frustrovane, pretože majú na pokožke často viditeľné suché miesta a vyrážky. Majú strach z leta a toho, že by mali odhaliť svoju pokožku na pláži, či na horskom lyžiarskom svahu. Našťastie, s niekoľkými inteligentnými návykmi a správnymi prípravkami pre starostlivosť o pleť sa môže suchá až extrémne suchá pokožka zlepšiť.

suchá pokožka

Správne návyky

S pokožkou so sklonom k atopickému ekzému sú ako obvykle správne návyky v rámci dennej starostlivosti nevyhnutnosťou. Preto odporúčame vyčistite podráždené alebo poškodené miesta termálnou vodou z La Roche-Posay.

Aký je rozdiel medzi atopickým ekzémom a suchou pokožkou

Príznaky suchej pokožky a ekzému sa líšia.
V prípade suchej pokožky môžete pociťovať určité pichanie, pálenie alebo mierne svrbenie. Ale svrbenie je oveľa výraznejšie pri pokožke so sklonom k atopickému ekzému. Pri atopickom ekzéme môžu deti trpieť extrémnym svrbením v dôsledku vysušenia, ktoré narúša ich spánok.
Ďalším veľkým rozdielom medzi suchou pokožkou a atopickým ekzémom je miesto výskytu podráždenia. Suchá pokožka sa môže vyskytnúť kdekoľvek na tvári alebo na tele, zatiaľ čo atopický ekzém sa zvyčajne vyskytuje u bábätiek na tvári a vlasovej pokožke a v kožných záhyboch, na lakťoch a pod kolenami.

operácia očí v každom veku

Riešenia sú na dosah

Suchú pleť na tvári najlepšie ošetríte kvalitným hydratačným krémom, ako napríklad Toleriane Sensitive Riche Cream. Ak chcete posilniť funkciu ochrannej kožnej bariéry a upokojiť akékoľvek popraskané oblasti pokožky, siahnite po ďalších a osvedčených dermatologicky testovaných prípravkoch.

Viac na: www.cosibella.sk