Terakotová armáda – ôsmy div sveta – je znova pripravená privítať v Trebišove zvedavých návštevníkov


5481   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Terakotová armáda, Múzeum v trebišove, vystava

Terakotová armáda zostane v pohotovosti a v pozore v Trebišove o niečo dlhšie. Brány múzea bude staré čínske vojsko strážiť – obrazne povedané – až do 3. septembra. Na výstave, ktorá sa v trebišovskom múzeu koná pod záštitou Košického samosprávneho kraja, sa návštevníci dozviete o živote prvého čínskeho cisára. Nedočkaví návštevníci si môžu pozrieť detaily a prepracované sochy hlinených vojakov a koní v životnej veľkosti. Boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne.

Výstava ponúka verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov

Vyhľadávaná turistická lahôdka

„Terakotová armáda je skutočným svetovým unikátom. Som preto rád, že táto výstava zavítala aj do nášho kraja. Aj keď nebolo veľa možností vidieť ju, vzhľadom na pandemickú situáciu, prichádza jej reštart. Verím, že v novom predĺženom termíne si ju už plnohodnotne vychutnajú všetci milovníci čínskej histórie a originálnosti. Do Trebišova „prišlo“ niekoľko desiatok certifikovaných kópií vojakov. Každá socha má hmotnosť 150 až 180 kilogramov a kone dokonca viac ako 600 kilogramov. Terakotová armáda patrí k desiatim najvýznamnejším archeologickým nálezom 20. storočia. Návštevníci trebišovského múzea sa preto rozhodne majú opäť na čo tešiť,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Neprehliadnite:
Smelo cestujte a spoznávajte nepoznané turistické miesta Košického kraja. Budete prekvapení

Výborná príležitosť až do jesene

Výstavu je možné vidieť  každý deň okrem pondelka, podľa otváracích hodín múzea. Cena základného vstupného je 5 eur. Študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 2,50 eurrodinné vstupné je 10 eur (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov). V  pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť aj suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.

Terakotová armáda , Múzeum Trebišov

„Táto „covidová“ výstava dostala druhú šancu, lebo je unikátna a vystavuje sa poslednýkrát na Slovensku práve u nás, v Múzeu v Trebišove. Je  veľmi rozsiahla a rozprestiera sa v celej prízemnej časti múzea. Návštevníci si prostredníctvom aplikácie majú možnosť pozrieť film vo svojich smartfónoch o príbehu terakotovej armády a súčasne pokračovať ďalej obdivovaním sôch v životnej veľkosti. Ich jedinečnosť Vám zoberie dych,“ vyjadrila sa Beáta Kereštanová, riaditeľka Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove.

Organizátorom podujatia je Košický samosprávny kraj, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a spoločnosť GOVIN GROUP.

Text: Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Medzititulky: redakcia
Foto: Shutterstock

Viac na:
www.muzeumtv.sk
www.terakotova-armada.sk