Hľadáte inšpiráciu na zaujímavý výlet? 6 aktuálnych februárových tipov nájdete v Trnave a jej okolí.


4290   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Karpatská Perla v Trnave

Február v regióne Trnava sa nesie v znamení prehliadok, sladkých medových týždňov, výstav a osláv. Lákavá história Malého Ríma, výborné víno a rôzne špeciality, ale aj výnimočná výstava v Synagóge. To sú trnavské tipy – výborný návod na voľné chvíle, nevšedné zážitky, poznanie nových faktov s inšpiráciou do ďalších dní.

TRNAVA
Prehliadky s hodinárom

Výstupy s hodinárom na Mestskú vežu v Trnave

Výstupy s hodinárom na Mestskú vežu v Trnave2

Pripomíname si 290. výročie mechanického hodinového stroja v trnavskej Mestskej veži. Pri tejto príležitosti Trnava Tourism organizuje raz do mesiaca počas celého roka komentované výstupy s hodinárom Karolom Nemčekom, ktorého rodina sa už päť generácií stará o jej hodinový stroj.

Neprehliadnite: Trpezlivo odbíjajú čas…

Počas prehliadky 21. februára od 17:30 h. si môžete vyskúšať natáčanie hodín a dozviete sa rôzne detaily o tom, ako tento unikátny hodinový stroj funguje. Výstup bude trvať 1,5 hodiny a počet miest je limitovaný na 15 osôb. Preto je potrebné si vopred rezervovať svoje miesto v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo na http://bit.ly/vystupyNaMestskuVezuShodinarom .

Svetový deň sprievodcov

Prehliadky mesta so sprievodcom v Trnave

Prehliadky mesta so sprievodcom v Trnave

Aj v Trnave si pripomenie Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu 23. februára dvomi prehliadkami. Sprevádzať vás budú sprievodcovia v dobovom oblečení. O 14:00 h. sa vydáte po stopách kráľov ku Kostolu sv. Jakuba a Baziliky sv. Mikuláša. O 16:00 h. zasa pri prechádzke Sadom Antona Bernoláka až k niekdajšej Dolnej bráne spoznáte, ako fungoval hradobný systém mesta. Obe prehliadky sú bezplatné a nemusíte sa dopredu nahlasovať. Stačí prísť pred Mestskú vežu a počas 1 – 1,5 hodiny spoznáte historické krásy nášho Malého Ríma.

Výstava Entrotopia 2.0

Entrotopia 2.0 v Trnave

Čo majú spoločné Helsinky a Trnava? Spája ich medzinárodný umelecký projekt, v rámci ktorého predstavia v Synagóge – Centre súčasného umenia šesticu fínskych výtvarníkov. Ich diela si môžete pozrieť do 22. marca. Súčasťou bude aj komentovaná prehliadka 27. februára o 17:00 hod.

Neprehliadnite: V Galérii Jána Koniarka v Trnave rozkvitol ČIERNY KVET

V ich jedinečných dielach tak môžete vidieť ako sa stretáva história s prítomnosťou a ako sa striedajú obrazy našich túžob a rovnako obáv z budúcnosti. Bližšie informácie o výstave vám poskytne spoluorganizátor podujatia v priestoroch Malý Berlín.

DOLNÁ KRUPÁ
Medové týždne v Medolandii

Medolandia apimed

Do 23. februára stále máte možnosť ochutnať Medové týždne v Medolandii. V reštaurácii Mária Henrieta pre vás pripravili špeciálne Valentínske menu a degustácie. Vybrať si môžete z ponuky degustácií „Chuť Medolandie“ alebo „To najlepšie z Medolandie“ a okrem toho vám exkluzívne ukážu výrobu vynikajúceho nápoja „Horiaca medovina“. Zároveň si môžete objednať aj prehliadku Medolandiou, v rámci ktorej vás neminie ružová medovina Mária Henrieta a vypočujete si aj príbeh nenaplnenej lásky ženy, ktorej meno medovina nesie.

Valentínske večery s hudbou

Reštaurácia Mária Henrieta

Medolandia apimed gastro

Ak túžite osláviť Valentína na mieste, kde ste ešte neboli, tak si zarezervujte v reštaurácii Mária Henrieta vynikajúcu večeru. Okrem dobrého jedla zažijete aj romantickú atmosféru v podobe hudobných vystúpení. V piatok 14. februára vám spríjemnia večer dievčatá zo skupiny Lily Veil a v sobotu 15. februára sa môžete tešiť na írsku hudbu v podaní kapely Gemini. So svojou láskou prežijete nezabudnuteľné chvíle.

DOĽANY
Zabíjačka na Mlyne

Zabíjačka na Mlyne

Zabíjačka na Mlyne

Milovníkov dobrého jedla, vína a zábavy poteší tradičné podujatie, ktoré v rámci fašiangových osláv organizuje rodinné vinárstvo Vína z Mlyna. V sobotu 15. februára tu nájdete nielen zabíjačkové špeciality priamo z kotla či lekvárové šišky. Ervín, vinár a mlynár v jednej osobe, vám porozpráva históriu Mlyna. Jeho priatelia z Klubu vojenskej histórie vám v dobových uniformách predstavia niektoré cenné a originálne kúsky zabudnutej vojenskej techniky. V Mlynici sa budú, ako obyčajne, ochutnávať nové i staršie ročníky zlatistého moku. Viac informácií sa dozviete na http://bit.ly/ZabijackaNaMlyne2020

ŠENKVICE
Archívne v archíve

Príďte objaviť tajomstvá archívu vo vinárstve Karpatská Perla. Vo štvrtok 20. februára sa bude konať degustácia Archívne v archíve a tentokrát Laco Šebo prenechá výber vín na vás. Do 16. februára si môžete vybrať 10 vín, ktoré by ste chceli ochutnať a tie vám predstavia v archíve. Počas degustácie sa dozviete o využití archívu, jeho histórii a zároveň vaše chuťové bunky okrem vynikajúceho vína poteší aj výborné menu od Mariána Harcinika.

Karpatská Perla

V Trnave a jej okolí sa nachádza množstvo historických pamiatok, atrakcií, ale aj zábavné podujatia a kultúrny program. Preto by ste nemali premeškať šancu a rezervovať si ubytovanie čo najskôr. Vybrať si môžete z týchto ubytovacích zariadení: Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***. Zaručená je výborná atmosféra, pocit bezstarostnosti a harmónia tela i ducha. To všetko umocní výborná ponuka gastronomických špecialít. Odporúčame toto ideálne miesto na odpočinok i na rodinné stretnutia. V Trnave sa budete vždy cítiť ako doma…

www.regiontrnava.sk