Svet nekonečnej fantázie. Kam až siaha umelecká výpoveď Milana Lukáča? Odpoveďou je nadčasová výstava Sochy/obrazy.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Milan Lukáč Milan Lukáč Sochy/obrazy

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sprístupnilo v priestoroch múzea samostatnú výstavu s názvom Sochy/obrazy Milana Lukáča. Milovníci umenia určite nepremeškajú toto nadčasové a výnimočné stretnutie s umením. Pozývame aj vás do nekonečnej a bezhraničnej fantázie.

Milan Lukáč Sochy/obrazy

Autor výtvarných diel akademický sochár Milan Lukáč (1962) dokáže svojimi sochami a maľbami prekvapiť a zároveň potešiť. Pospája často nájdené a nepoužívané predmety do kompozície, ktorá vyčarí úsmev, ale aj prinúti spomaliť a porozmýšľať. Aj tomu najhrdzavejšiemu železu dokáže pomocou rydla, lopaty, klincov a skrutiek vdýchnuť ľahkosť komára, múdrosť sovy, či majestátnosť kráľa.

Milan Lukáč Sochy/obrazy

Jeho kompozície nabádajú diváka dotknúť sa ich, aby sa im otvorili dvere do nepoznaného sveta. Prináša im ho samotný autor svojou fantáziou. Reprezentant súčasného slovenského výtvarného umenia Milan Lukáč má svoj pevný a výrazný výtvarný program, ktorým cieľavedome putuje po originálnej ceste. Nesie v sebe pamäť európskeho sochárstva, ale vždy sa usiluje o individuálny prejav.

Neprehliadnite: Trebišovský kaštieľ privíta nadšencov umeleckého slova…

Akademický sochár Milan Lukáč pochádza z Bojníc. Do sveta výtvarného umenia vstúpil po štúdiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre sochárstva (1981 – 1987). Od roku 1990 pedagogicky pôsobí na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Žije a tvorí v Bratislave a Banskej Štiavnici.

Milan Lukáč Sochy/obrazy

Jeho diela sa dali vidieť na výstavách, napríklad v Mánes – Art Prague v Prahe, OHO – Gallery Oberwart a  Kremayrhaus – Stadtmuseum Rust v Rakúsku, Slovenský inštitút v Budapešti, Oravská galéria v  Dolnom Kubíne, Schemnitz Gallery v Banskej Štiavnici, Galéria Statua v Bratislave, v Galérii Danubiana v Čunove a v mnohých iných. .                                                   Výstava je sprístupnená do 22. marca 2020.

Milan Lukáč Sochy obrazy

www.muzeumtv.sk