EKO v kuchyni – kuchynské spotrebiče od Miele


4188   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Miele

Známy výrobca kvalitných kuchynských spotrebičov Miele neprináša teraz na trh len niekoľko noviniek. Miele sa rozhodlo vymeniť celý sortiment svojich zabudovateľných kuchynských spotrebičov: od rúr na pečenie, varných dosiek, parných rúr, kávovarov až po umývačky riadu. S novou generáciou 7000 uvádza na celosvetový trh približne 3 000 modelových variant.

Generácia 7000 so štyrmi novými dizajnovými radmi poskytuje inšpiráciu pre takmer každý štýl vybavenia kuchyne. Ďalším prínosom je jednoduchosť, s akou nové spotrebiče Miele privedú svojich používateľov k vynikajúcim kulinárskym výsledkom. Ponúkajú rýchlu asistenciu, napríklad kameru v rúre alebo pomocníka, ktorý sa postará o to, aby sa mäso nevysušilo. Niektoré spotrebiče dokonca vedia predpokladať, ako chce používateľ v práci pokračovať.

Nové dizajnové rady

Miele

V generácii 7000 sú štyri dizajnové rady: PureLine, VitroLine, ArtLine a ContourLine, ktoré prinášajú na výber viacero variant. PureLine je charakteristický moderným vzhľadom s masívnymi rukoväťami, horizontálnou aplikáciou z nerezovej ocele a sklenenou prednou stranou vo farbe obsidián čierna. VitroLine podčiarkuje svoju diskrétnosť a integrujúci štýl vďaka rukovätiam vo farbe spotrebičov. ArtLine je úplne zbavený klasických rukovätí pre zdôraznenie minimalistického vzhľadu. Dizajnové rady VitroLine a ArtLine so sklenenými čelnými stenami sú k dispozícii v grafitovej šedej, briliantovej bielej alebo obsidián čiernej farbe. Naproti tomu ContourLine vyniká nápadným orámovaním z nerezovej ocele.

Miele

Jednoduché, intuitívne ovládanie

Keď sa spotrebiteľ rozhodne pre konkrétny štýl, ktorý mu vyhovuje, potom v rámci neho môže spotrebiče kombinovať takmer ľubovoľne. Je to vďaka tomu, že kombinácie zariadení sú zdanlivo vyrobené akoby z jedného kusu. Majú jednotný vzhľad aj ich obsluha je jednoduchá: „Spotrebiče generácie 7000 prevedú našich zákazníkov procesom varenia: jednotlivé kroky ovládania sú intuitívne a vďaka tomu je všetko plynulé,“ hovorí hlavný dizajnér Miele Andreas Enslin a dodáva, že táto nová ľahkosť ponecháva väčší priestor pre kreativitu.

Miele

Dôležité funkčné tlačidlá a displeje sú usporiadané vždy na rovnakom mieste na ovládacom paneli a prístroje sú počas prevádzky navzájom prispôsobené. Inými slovami, ovládanie rúry, parnej rúry aj kávovaru z toho istého radu je založené na rovnakom princípe. Intuitívne ovládanie podporuje Miele pomocou funkcie MotionReact, ktorá je dostupná pri všetkých spotrebičoch.

Zaujímavé: Dron – pomocník či hračka pre dospelých

Ak je to potrebné, spotrebiče Miele sami odhadnú následný krok a automaticky sa uvedú do prevádzky, aktivujú vnútorné osvetlenie alebo vypnú zvukovú signalizáciu na konci programu, len na základe vášho priblíženia. Svetovou novinkou je v rúre funkcia TasteControl, ktorá zabraňuje, prepečeniu, spáleniu či vysušeniu jedla. Keď začne byť v rúre príliš horúco, funkcia TasteControl zabrani silnému prehriatiu jedla rýchlym schladením priestoru na konci programu a miernym otvorením dvierok.

Pečenie

Je tak dokončené v presne požadovanom čase a spoľahlivo vylúči nekontrolované dopekanie zvyškovým teplom, ktoré často vedie k vysušeniu pokrmov. Zároveň však udržiava jedlo na servírovacej teplote, pokiaľ si to budete priať. Novinkou je i kamera zabudovaná v rúre. Pomáha používateľovi dosiahnuť pri varení ešte lepšie výsledky. Prvýkrát sa nachádza aj v modeloch vybavených samočistiacou funkciou pyrolýzy, ktorá prebieha pri veľmi vysokých teplotách.

Miele

Pred teplom je izolovaná a snímky v HD kvalite prenáša do tabletu alebo smartfónu, cez ktorý následne možno ľahko upraviť teplotu i čas varenia. Predpokladom pre použitie kamery je pripojenie k internetu. Väčšina produktov generácie 7000 má v sebe integrovaný WiFi modul, ktorý ponúka rad nových doplnkových funkcií vďaka pripojeniu k mobilnej aplikácii Miele@mobile. Nové umývačky riadu generácie 7000 s funkciou AutoDos a s PowerDiskom sa napríklad spustia pravidelne samé v prednastavený čas.

Miele

Sieťové zariadenia môžu byť, samozrejme, spustené alebo  zastavené tabletom či smartfónom. Ďalšou novinkou je funkcia RemoteService, ktorá umožňuje ľahké inštalovanie softvérových aktualizácií do zariadení prostredníctvom prenesených dát; doteraz aktualizácia vyžadovala návštevu servisného technika. S touto funkciou budú môcť zariadenia využívať aj také nové aplikácie a služby, ktoré sú teraz ešte len v procese vývoja a k dispozícii budú až o pár rokov.

Moderný dizajn nových spotrebičov

Jasné tvary, vysoko kvalitné materiály, detailné spracovanie a intuitívne ovládanie, to sú prvky generácie 7000, realizované v štyroch novonavrhnutých radoch a troch farebných prevedeniach, aj vo verzii s prvkami z nerezovej ocele. Miele tak ponúka zodpovedajúce riešenie pre akýkoľvek štýl interiérového dizajnu.

Miele

Starostlivo revidované ovládanie spotrebičov umožňuje maximálnu intuitívnosť ovládania a bezproblémovú kombinovateľnosť prístrojov. „Používateľovi stačí zvyknúť si len na jednu – jednoduchú – filozofiu prevádzky, ktorá sa opakuje na všetkých spotrebičoch. Týka sa to usporiadania tlačidiel, cez displeje, farby a symboly, až po navigáciu v menu.

Miele

Spotrebiče, nech sú ich vzájomné kombinácie v akomkoľvek usporiadaní (nad sebou, vodorovne, do štvorca alebo do tvaru T), vždy pôsobia veľmi jednotne. Je to dané aj jednotnou štruktúrou ovládacích panelov, konzistentným vedením línií a vždy centrálne umiestneným kvalitným displejom. Výhradné používanie senzorových funkčných tlačidiel, umiestnených na rovnakých miestach pri všetkých typoch zariadení, je tiež jednotné.

Spotrebiče generácie 7000 sa, samozrejme, stále viac spoliehajú na úsporné LED osvetlenie s dlhou životnosťou, ktoré zaisťuje jasné svetelné podmienky vnútri spotrebičov.

www.miele.sk


TagsGastro