Festivalové leto začína


3616   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Festivalové leto

Hudobné festivaly patria neodmysliteľne k letu a to, že je ich na Slovensku požehnane, o tom nemožno ani diskutovať. Nielenže si na nich zaspievate a zatancujete, ale môžete spoznať veľa nových ľudí, prezriete si rôzne kúty Slovenska a dozviete sa i niečo nové. Stačí si len pozorne pozrieť program a festivalové leto môže začať.

Topfest

Festivalové leto

Festivalové leto už niekoľko rokov pomyselne otvára hudobný festival Topfest. Tento rok sa bude opäť konať na domovskej scéne – v areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom. Od 28. do 29. júna uvidíte svetové i slovenské kapely ako Horkýže Slíže, Great Malarkey, Desmod, Zemětřesení, From Our Hands, Lukáš Adamec, Arzén, Doctor P. P., Circus Brothers alebo Čechomor. O nezabudnuteľnú šou sa postará aj britská kapela Apollo 440, ktorá sa preslávila najmä hitom „Stop The Rock“ z filmu 60 sekúnd.

Návštevníci sa môže tešiť i na melodický hardcore, ktorý so sebou prinesie závan 90-tych rokov v podaní britskej skupiny Trash Boat.

Odporúčame: Jedine Budiš na festivale Pohoda

Medzi headlinerov festivalu Topfest určite patrí legendárny člen Guns N‘ Roses rocker Slash. Gitarista a skladateľ vystúpi spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou kapelou The Conspirators.

V polovici mája poznačila festival negatívna informácia, že Finančná polícia mala podľa informácií TV Markíza zadržať zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti Dušana Drobného, organizátora Topfestu. Vtedy už aj média začali špekulovať, či sa podujatie uskutoční. Organizátor festivalu, ale vo svojom vyhlásení ubezpečuje návštevníkov, že to nebude mať žiaden vplyv na prípravu a konanie festivalu.

Hip Hop Žije

Festivalové leto

V Bratislave na Zlatých Pieskoch sa cez tento víkend uskutoční najväčšie hip-hopové podujatie na Slovensku – Hip Hop Žije. Svoje brány otvorí po siedmy raz. Pre fanúšikov si organizátori pripravili od 28. do 30 júna bohatý program plný slovenský aj zahraničných mien.

Festivalové leto

Najväčším lákadlo sú americkí raperi Gunna, predstaviteľ novej hip-hopovej generácie a aktuálne koncertuje po celom svete.

Druhým headlinerom je Ja Rule. Známy raper sa môže pochváliť množstvom známych hitov pre všetky generácie.

Zahanbiť sa ale určite nenechajú ani slovenské kapacity ako Kontrafakt, Strapo, Kali, Majk Spirit či Separ & DMS.

Nestville Open Fest

Festivalové leto

Malebná dedinka Hniezdne v okrese Stará Ľubovňa bude dejiskom multižánrového kultúrno-zábavného festivalu Nestville Open Fest, ktorý odštartuje 28. júna a svoje brány zatvorí 29. júna. Dospelí sa si zaspievajú populárne pesničky skupiny Gladiator, Richarda Müllera či Samanthy Fox.

Odviazať sa môžu aj na parkete, kde je pre nich pripravená škola ľudového tanca a pre odvážnejších aj Pole Dance. Nezabudlo sa ani na deti, ktorých určite poteší bublinková šou či vystúpenie detskej hviezdy Mira Jaroša. Deti si tiež môžu nechať pomaľovať tvár, vyskúšať balónové kreácie či chodenie po lane.

Festivalové leto

Podujatie bude spestrená aj ohňostrojom, pripravené budú oddychové zóny a stanové mestečko.

Petra Piknová