Neodolateľná letná ponuka pre cykloturistov! V Košickom kraji sú výletné ciele opäť dostupnejšie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
cyklobus Košice

V Košickom kraji je cestovanie za letnými turistickými zážitkami výrazne dostupnejšie. Umožňuje to letná ponuka pre cykloturistov vďaka podpore intermodálnej dopravy zo strany Košického samosprávneho kraja. Domáci i návštevníci kraja môžu objavovať región cyklobusmi či letnými turistickými vlakmi. Tie priblížia aj bežne nedostupné lokality a umožnia ich spoznávanie s ohľadom na životné prostredie.

Pre milovníkov cykloturistiky pripravil Košický samosprávny kraj (KSK) a Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) produkt, vďaka ktorému budú obľúbené zákutia regiónu o čosi bližšie. Každý víkend sa cykloturisti môžu z Košíc vybrať na iné miesto cyklobusmi s prepravnou kapacitou pre 30 bicyklov v rámci cyklo prívesu alebo 6 bicyklov, umiestnených na cyklo nosičoch.

cyklobus Košice, cyklistika, turistika, informácie o Slovensku, kultúra, pamiatky, gastro

Cyklobus sa zapĺňa nedočkavými výletníkmi

„Aj v súvislosti s narastajúcou popularitou cykloturistiky sme radi, že môžeme cyklistom v našom kraji  priniesť nový atraktívny spôsob kombinovanej prepravy.  Aj v tomto prípade sa snažíme aktivity smerovať hlavne k udržateľnému turizmu a s ohľadom na životné prostredie. Pravidelne vypravujeme cyklobusy, ktoré premávajú každú sobotu počas prázdninových mesiacov júl a august. Cyklistom tak priblížime obľúbenú prímestskú lokalitu so skvelou ponukou cyklotúr na trase cez Jahodnú, do Gelnice a Margecian cez Perlovú dolinu či okolie vodnej nádrže Bukovec. Verím, že domáci i návštevníci  počas leta objavia v Košickom kraji nové a zaujímavé miesta či atrakcie, a to aj na dvoch kolesách, “ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Neprehliadnite:
Vodné splavy na rieke Ondava prinesú nové vodácke dobrodružstvá. Neviete sa dočkať?

Ďalší bonus

Tento spôsob dopravy majú cykloturisti k dispozícii ešte o jeden mesiac dlhšie – premávať bude nielen v júlové a augustové, ale tiež v septembrové nedele. Cyklistov a návštevníkov odvezie cez zastávky Jablonov nad Turňou – Lipovník – Rožňava – Dobšinský kopec až k Dobšinskej ľadovej jaskyni. Po prázdninách je navyše naplánovaný aj Cyklobus na Tokaj, ktorý cyklistov i peších turistov prepraví každú sobotu v mesiacoch september a október k tokajským vinohradom a pivničkám.Trasa povedie z Košíc cez Slanec, Veľaty, Čerhov, Boršu, Viničky až do Stredy nad Bodrogom.

cykloturistika Košice , informácie o Slovensku, ubytovanie, služby, zážitky, kultúra, pamiatky,

Odpočinok po náročných kilometroch

Kombinácia viacerých druhov dopravy

„Sme jednou z prvých krajských organizácií cestovného ruchu, ktoré sa dlhodobo a systémovo venujú plánovaniu tvorby produktov ekoturizmu. Jednou z kľúčových tém tejto oblasti je práve zelený spôsob dopravy, ktorý je šetrný k okoliu a zároveň návštevníkom poskytuje nový druh zážitku,“ uvádza riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková. Využitie možností hromadnej dopravy v spojení s cykloturistikou podľa nej dokáže návštevníkom priblížiť aj vzdialenejšie lokality a trasy, na ktoré by si mnohí netrúfli vyšliapnuť.

Kilometre plné zážitkov

Okrem spomenutých cyklobusov bude na trase Košice – Dargov – Michalovce – Zemplínska šírava – Jovsa – Jasenov počas víkendov i pracovných dní premávať Cyklobus na Zemplín. Ten je ideálnym spojením aktívnej cykloturistiky a zábavy pri vode. Počas prázdninových víkendov bude dokonca zachádzať až na parkovisko pod Morským okom. Táto linka bude v prevádzke v spolupráci s krajským dopravcom z nástupišťa č. 25 na košickej autobusovej stanici.
Pre cestujúcich cyklobusmi je pripravená aj pestrá ponuka tipov na cyklo-výlety s rôznou náročnosťou. Podrobne spracované ich záujemcovia nájdu na webe vylety.kosiceregion.com alebo v podobe brožúr na palube cyklobusov.

Foto: KOCR Košice Región Turizmus, I.Ďurčat – archív redakcie
Viac na: www.kosiceregion.com a na sociálnych sieťach organizácie