Sign in / Join

Vodné splavy na rieke Ondava prinesú nové vodácke dobrodružstvá. Neviete sa dočkať?

Share:
Vodné splavy na rieke Ondava prinesú nové vodácke dobrodružstvá. Neviete sa dočkať? Turistika
Reklamy
Velky povianocny vypredaj Klarstein zlavy

Vodné splavy na rieke Ondava znova ožívajú. Život obyvateľov obce Moravany bol už v minulosti výrazne spätý s riekami. O tom svedčí aj erb obce – v červenom štíte na modrej zvlnenej hladine strieborný obrátený čln. V ňom vzadu sediaci strieborný muž v klobúku so zlatým, do vody vnoreným veslom. Ešte koncom 19. storočia rieka Ondava tiekla v bezprostrednej blízkosti obce a sútok Ondavy s Topľou bol pri terajšej miestnej časti obce Lučkovce. V súčasnosti rieka ponúka možnosti kúpania, splavovania, ale aj cykloturistiky, a to po ochranných hrádzach po obidvoch brehoch.

Cieľom projektu je rozvoj vodnej turistiky na rieke Ondava spojenej so zhodnocovaním prírodného bohatstva dolného Zemplína s osobitným zreteľom na ekológiu, šport a relax. Vodná turistika bola zaradená k štyrom nosným formám cestovného ruchu, ktoré mali budovať a posilňovať obraz kraja. Táto forma turistiky pritom ponúka účastníkom bohaté zážitky nielen zo samotného splavovania, ale umožňuje im tiež spoznávať prírodu, pozorovať flóru a faunu pozdĺž celého splavovaného toku rieky. S narastajúcim záujmom o danú formu turistiky sa vytvoria predpoklady aj pre ekonomický rozvoj územia a možno očakávať zvýšený záujem o spoluprácu zo strany subjektov poskytujúcich služby.

Splavovanie rieky Ondava KSK

Splavovanie rieky Ondava

Neprehliadnite:
Okolie rieky Tisa – neobjavená horúca oblasť prihraničného päťboja plná chutí a vôní

Nové dobrodružstvá čakajú…

…na všetkých, ktorí sa neboja zamočiť. Rieka Ondava sa vďaka novému projektu Terra Incognita mení na jedno veľké športovisko. Hlavným zámerom projektu je turistický produkt – Po vode za poznaním. Ponúka štyri varianty: Krátke splavy, trvajúce niekoľko hodín až pol dňa, Stredný splav, na ktorom strávite celý deň a Dlhý splav, počas ktorého si vodu užijete plné dva dni a bude spojený aj s prenocovaním pod stanom. Splavovanie prebehne pod odborným dohľadom skúseného tímu. Ten bude pozostávať z vodáckych inštruktorov, zdravotníka a biológa.

Splavovanie rieky Ondava

Splavovanie rieky Ondava začína…

Budete v bezpečných vlnách a v dobrých rukách

Vodácky inštruktor poskytne potrebné vstupné inštrukcie o technike pádlovania/veslovania, o správaní sa na vode a bezpečnostných pravidlách a zásadách. Zdravotník bude počas výletu dbať na vaše fyzické pohodlie a biológ vám poskytne informácie o flóre a faune po celej dĺžke splavu.

Celá paráda Vodné splavy na rieke Ondava – bude mať premiéru 15. júna 2021

Foto: KOCR Košice Región Turizmus
Viac na: www.kosiceregion.com a na sociálnych sieťach organizácie


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.