Bill Gates: Dôsledky zmeny klímy? Ako neustála prítomnosť pandemickej pohromy? Ako ďalej, naša Zem?


2534   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Choď a foť, enviro , Bill Gates

Bill Gates – podnikateľ, jeden z najbohatších ľudí na planéte, filantrop a spoluzakladateľ firmy Microsoft. Posledné roky sa venuje aj skúmaniu príčin a dôsledkov zmeny klímy. Diskutoval s odborníkmi na fyziku, chémiu, biológiu, strojárstvo, financie, či politické vedy. Napísal o tom vynikajúcu knihu Ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe. Vyšla vo vydavateľstve Ikar a vy máte výbornú príležitosť, zoznámiť sa s ňou.

“Povedzme to tak, aby si to vedel predstaviť každý, kto zažil pandémiu ochorenia COVID-19.  Ak chcete pochopiť, aké škody spôsobí klimatická kríza, pozrite sa na COVID-19. Predstavte si, že táto pohroma trvá oveľa dlhšie. Straty na životoch a hospodárske škody spôsobené touto pandémiou zodpovedajú tomu, čo sa bude diať pravidelne…,” uvažuje Bill Gates.

Neprehliadnite:
Mrazivé čítanie na horúcej pláži:
Vraždy s monogramom v novom vydaní príbehu s Herculom Poirotom

Čo zhoršuje našu klímu?

Veľmi presvedčivo a zaujímavo napísaná kniha. Gates metodicky popisuje, čo zhoršuje našu klímu a čo by sme mali robiť, aby sme ju odvrátili. Už len oteplenie klímy, o ktorom sa veľa hovorí a ktorému mnohí neveria, bude mať veľké dôsledky na náš každodenný život. „Napríklad teplejšia klíma zníži produkciu pšenice a kukurice. Vegetačné obdobie v subsaharskej Afrike sa môže skrátiť až o 20% percent a vieme, čo to bude znamenať už pre teraz chudobných Afričanov. Zvýšené teploty neprospejú ani zvieratám, ktoré chováme na mäso a mlieko,“ popisuje v článku Teplejšia klíma spôsobí týchto 6 veľkých problémov.

Bill Gates Ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe, enviro, životné prostredie, informácie o Slovensku,, vzdelávanie, školstvo, ekonomika, investície

Bill Gates tentoraz ako environmentalista

Úryvok z knihy číta Boris Farkaš:
soundcloud.com/buxsk/ako-sa-vyhnut-klimatickej-katastrofe-bill-gates

Svet v klimatickej pohrome?

Bill Gates v tejto obahovo top aktuálnej knihe predkladá široký, praktický – a dostupný – plán zníženia emisií skleníkových plynov na nulu tak, aby sa svet vyhol klimatickej pohrome.
Čerpá zo svojich poznatkov o inováciách aj presadzovaní nových myšlienok na trhu. Triezvo opisuje výzvy, ktorým čelíme. Vysvetľuje, v ktorých oblastiach už technológie pomáhajú znižovať emisie, kde ich možno využívať efektívnejšie, kde je nutný technologický prelom a kto na týchto zásadných inováciách pracuje.

Obeťami sú naše deti

Bill Gates píše vo svojej knihe Ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe naozaj veľmi názorne a konkrétne. Vysvetľuje na príkladoch, evidentne má rád grafy, tabuľky a porovnania. Ak vás teda zaujíma, ako je to s našou klímou, čo môžeme robiť a ako budú trpieť naše deti, ak nič neurobíme – táto kniha stojí za prečítanie.

Milan Buno, literárny publicista

Viac na: www.bux.sk


TagsKnihy