Hľadáte aktivity bez rizika nákazy? Výborný tip môže byť mestská hra City Game Bratislava.


7584   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
sprievodcovia Vyskúšajte mestskú hru City Game Bratislava

Hry nie sú výsadou iba našich detí. Mnohí dospelí podľahli pokušeniam zaujímavých a moderných aktivít, ktoré sú známe ako City Game. Dnes vás pozývame byť účastníkom interaktívnej hry, pri ktorej sa môžete zabaviť s rodinou, kamarátmi, či kolegami. Zároveň netradičnou formou spoznať napríklad krásne výhľady, či iné – ešte nepoznané – zaujímavosti o našej Bratislave.

Ako to vlastne prebieha?

Na štarte vám organizátor – gamemaster vysvetlí systém hry, odovzdá batoh s potrebným vybavením a pustí nahrávku, ktorá vás uvedie do deja. Ten vás prenesie v čase do nežného roku 1989. Zistíte, že záhadne zmizol študent Viliam, ktorý bojoval za občianske slobody. Vašim cieľom bude pátrať a zistiť, čo sa mu vlastne stalo…

Vyskúšajte mestskú hru City Game Bratislava

Na trase postupne plníte rôznorodé úlohy, ktorých riešenie vám vždy napovie kam ísť ďalej a čo tam robiť. Úlohy sú interaktívne. Pri každej využívate niektorú z pomôcok v batohu a “interreagujete” s miestom, na ktorom sa práve nachádzate. Pomôcok je naozaj veľa; stopky, lano, kompas, či tenisová loptička. Čo z toho práve využiť? A ako zo získaných údajov nájdeme riešenie? Aj to sú otázky, ktorým budete čeliť. Spoluprácou a zdieľaním svojich nápadov sa vám určite podarí nájsť riešenie a záhadu vyriešite.

Neprehliadnite:
Aké je trendové vzdelávanie a výtvarné aktivity pre učiteľov, rodiny i jednotlivcov

Ak máte s úlohou problém, môžete použiť radu v prehľadnej aplikácii na mobilnom telefóne, ktorý dostanete. S jej pomocou to už naozaj nie je problém. Trasa je vedená aj menej známymi zákutiami bratislavského centra o ktorých sa dozviete rôzne zaujímavosti. Hra je preto vhodná aj ako zábavná prehliadka centra Bratislavy pre deti, známych, kolegov z firmy,… ktorí pochádzajú z iného mesta, ale aj rodených Bratislavčanov, ktorí si často pripomenú miesta, kde neboli už dlhé roky.

Vyskúšajte mestskú hru City Game Bratislava

Obtiažnosť hry nie je vysoká, ide skôr o zábavu a dôvod navyše prečo sa prejsť mestom a zistiť o ňom niečo nové. Dĺžka trasy je asi 3 kilometre a hra sa dá zvládnuť za 2 až 3 hodiny. Ak sa vám to zdá veľa, v ponuke je aj skrátená verzia, ktorá je asi o tretinu kratšia.

Vyskúšajte mestskú hru City Game Bratislava

Prajeme vám veľa šťastia a dobrodružných zážitkov z pátrania po histórii a záhadách Bratislavy. Viac informácii o hre môžete nájsť na brainteaselava.sk