Deti objavujú kosti dinosaurov. A nie iba online. Prírodovedné múzeum SNM už môžete navštíviť.


10830   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Prírodovedné múzeum – objavte kosti dinosaurov v centre mesta Bratislavy

Slovenské národné múzeum (SNM) – Prírodovedné múzeum sa zameriava na výskum, dokumentáciu a prezentáciu rozmanitosti a vývoja živej a neživej prírody, najmä na území Slovenska. Je ústredným metodickým pracoviskom s celoslovenskou pôsobnosťou. Svojimi zbierkami (viac 3,8 milióna zbierkových predmetov) sa zaraďuje medzi významné prírodovedné európske múzeá.

To bude deti určite zaujímať.

Expozícia približuje významné evolučné zmeny a predstavuje hlavných zástupcov živočíchov a rastlín jednotlivých geologických období.Informácie o pestrosti zaniknutých svetov sú sprostredkované textami, názornými schémami, diagramami, obrázkami, mapkami a najmä originálnymi skamenenými zvyškami živočíchov a rastlín. Predstavených je viac ako 700 vzoriek skamenelín od najmenších, voľným okom takmer neviditeľných organizmov, až po dvojmetrový kel mamuta srstnatého. Predstavu o živote v geologickej minulosti dokresľujú obrazové i trojrozmerné rekonštrukcie paleoprostredia (diorámy) a unikátne modely vyhynutých organizmov. Nájdete tu napríklad model dinosaura, ktorý zanechal stopy vo Vysokých Tatrách, v horninách starých asi 200 mil. rokov. Fascinujúci je aj jeden meter dlhý vodný škorpión, ktorý žil asi pred 425 mil. rokov. Expozícia končí modelom mamuta srstnatého, najznámejšieho živočícha zatiaľ poslednej ľadovej doby v dejinách Zeme. Informácie dopĺňajú interaktívne animované programy i dokumentárne filmy.

Neprehliadnite:
Michalská brána: posledné zvyšky mestského opevnenia stredovekej Bratislavy

Spoznajte – vďaka našim online prehliadkam – tradičné i netradičné miesta v Bratislave a staňte sa aj vy #TuristomVoVlastnomMeste. V siedmej prehliadke nazrieme do tajov slovenskej prírody v Prírodovednom múzeu SNM. Viac sa dozviete o Bratislave online: alebo o Prírodovednom múzeu.

Prírodovedné múzeum, Bratislava

V čase karanténnych opatrení sa organizácia Bratislava Tourist Board rozhodla podporiť miesta, ktoré prišli o všetkých návštevníkov a musia podliehať bezpečnostným opatreniam. Zároveň ide o podporu domáceho cestovného ruchu, ktorá by sa mala naplno prejaviť v čase uvoľnenia opatrení v nadchádzajúcom období.