Smelo cestujte a spoznávajte nepoznané turistické miesta Košického kraja. Budete prekvapení


5067   -   6
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Smelo cestujte a spoznávajte nepoznané turistické miesta Košického kraja. Budete prekvapení, Ty nepoznáš

Nepoznané turistické miesta. To je aktuálna ponuka, ktorá je predmetom novej kampane Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KOCR KRT). Odkrýva návštevníkom menej známe miesta, o ktorých možno doposiaľ nevedeli ani miestni obyvatelia. Pri plánovaní výletov do prírody v Košickom kraji sa odteraz nemusia východniari (no nie iba oni) spoliehať na dôverne známe turistické lokality. Tu je kompas pri putovaní a poznávaní nepoznaných miest.

Turistické správanie návštevníkov v Košickom kraji značne ovplyvnili aktuálne platné protipandemické opatrenia, keď je pohyb obyvateľov možný len v rámci prírodných oblastí jednotlivých okresov. To sa však, našťastie, postupne mení. „Od začiatku pandémie vnímame, že ľudia uprednostňujú prírodné turistické lokality, kde si môžu bezpečne oddýchnuť mimo svojej domácnosti. S príchodom jari pribúda turistov, ktorí podnikajú výlety do prírody. Keďže mnohé známe lokality sú turisticky preexponované, rozhodli sme sa prísť s kampaňou Nepoznané miesta a upriamiť pozornosť na zaujímavé lokality, o ktorých často netušia ani domáci,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Nepoznané miesta

Kampaň netradičným spôsobom upozorňuje na menej známe lokality. Počas jarných dní sa návštevníci môžu ponoriť do francúzskej záhrady so vzácnymi drevinami či bohatými rastlinami v rámci areálu barokového Jasovského kláštora. Alebo sa stratiť v spleti tufových Malohorešských pivničiek, starých viac ako 500 rokov. Tie boli v minulosti využívané aj ako bezpečné útočiská pre obyvateľov. Dnes sú centrom milovníkov vína alebo gurmánov, ktorým rozhodne nesmie ujsť gastronomický zážitok v podobe tradičného koláča, tzv. horešského béleša. Návštevníci nájdu v našej ponuke na webovej stránke KRT tieto a mnoho ďalších tipov na výlet. Za zvýšenú pozornosť stojí napríklad lagúna so sladkou príchuťou moraVinianske jazero, v blízkosti ktorého sa nachádza zrúcanina kostola pod Senderovom. Ide o miesto s nenáročným výstupom a upokojujúcou atmosférou. A ďalší bonus? Ideálne pre milovníkov západu slnka a tajomných miest…

Ty nepoznáš?! neobjavené miesta KRT

Neprehliadnite:
Cestovný ruch bude žiť! Terra Incognita podporuje všetky regióny v Košickom kraji

Ty nepoznáš menej známe lokality?!

Ponuka menej známych miest je spracovaná invenčne. Východniarov priamo do prostredia miest vťahujú lákavé fotografie lokalít, doplnené o krátke atmosférické kaligrafické texty. Okrem vizuálnych prvkov nabáda k návšteve aj slogan kampane „Ty nepoznáš?!“, ktorý v sebe nesie istú dávku drzosti. Adresáta má pozitívne vyprovokovať a vyzvať k tomu, aby sa napríklad aj o jazere Farárova jama dozvedel niečo viac, prípadne ho navštívil. „Výber lokalít v kampani Nepoznané miesta je rozdelený rovnomerne. Aby turisti v každom okrese mali možnosť objavovať nové miesta, kde koncentrácia ľudí nie je taká výrazná, a pohyb v prírode bude pre návštevníkov bezpečný. Našim cieľom je zabezpečiť rovnomerný tok návštevníkov a prinášať im neustále nové a zaujímavé informácie o turistických lokalitách,“ uvádza výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

Ty nepoznáš?! Nepoznané miesta KRT

Stretneme sa …?

Nepoznané miesta majú svoju prezentáciu a podporu. Okrem štandardných online kanálov ju zabezpečujú aj ambasádori celej kampane – populárny influencer a cestovateľ Patrik Paulínyi a Adriana Žiačková, známa zo sociálnej siete Instagram pod prezývkou adriazia. Tí väčšiu časť nepoznaných miest navštívia a predstavia verejnosti prostredníctvom krátkych videí. Vyzerá to zaujímavo, tak už sa len vybrať za poznaním nepoznaných turistických lokalít Košického kraja.

Viac na: www.kosiceregion.com a na sociálnych sieťach organizácie