Víno ako zážitok. Honosné novinky rodinného vinárstva PURUS vo vašej spoločnosti a na vašom stole

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
PURUS, víno, lexikon.sk

Vo víne je pravda. A táto pravda platí aj v rodinnom vinárstve PURUS. Takéto tvrdenie nijako neprekáža. Naopak, ako priaznivci tohto božského nápoja sa ním vo vinárstve riadia. Skúsenosti nás však učia, že vôbec nie je jedno, ako sa k tejto pravde ukrytej na spodku pohára dostaneme. Bude to bezvýznamná konzumácia alkoholu alebo plnohodnotný zážitok zapájajúci všetky zmysly? Záleží na 3 faktoroch: odbornosť, talent a láska k vínu.

Toto všetko – a ešte oveľa viac krás – sme našli v kolekcii 6 vín z nového ročníka vinárstva PURUS. My už svojho favorita máme. A ktoré bude to vaše pravé?

Nový ročník PURUS

Rodinné vinárstvo PURUS vlastní jeden mocný nástroj, vďaka ktorému si jeho produkty získali naše srdcia a chuťové poháriky: múdrosť 4 generácií. Ukazuje sa to v prvom rade pri procese výroby, no veľké rozdiely robí aj v rámci starostlivosti o zákazníkov. Ani tentokrát sme sa nesklamali. Najčerstvejšie novinky sú kvalitnými produktmi, ktoré boli vyrobené citlivými profesionálnymi technikami, no zároveň i s využitím nového štýlu výroby.
Nafľašovalo sa 6 vín, z toho 5 zastupuje ročník 2021, kým jedno špeciálne je z ročníka 2020. 

PURUS, nové víno,

Svieža klasika, pravda bez filtra

Fanúšikovia nadčasovej gastronómie by mali začať s degustáciou sviežich vín z klasickej línie Purus Classic. Novinky zrodené pri dôkladnom riadení kvasenia, no so zachovaním slobody v podobe autentickosti vás nesklamú, ak hľadáte rázovitú šťavnatosť delikátnych „bielych suchých“. Zoznámte sa teda s harmonickým RIZLINGOM VLAŠSKÝM 2021 a mladistvým CHARDONNAY 2021 – ideálnymi na letné pikniky a rodinné chaty; a to nielen kvôli skrutkovacím uzáverom.

Neprehliadnite:

tradícia PURUS, lexikon.skRodinná tradícia PURUS vám prináša novinky s prívlastkom „terroir“


Limitované, omamujúce, nefiltrované.
Z týchto troch charakteristík sa práve tá tretia stala inšpiráciou pre vznik kreatívneho názvu bieleho suchého vína z odrody Kerner. Tento nevšedný produkt sa totiž volá NO FILTER 2020 Kerner. Špecialitou je nevtieravý závoj v čírosti, ktorá vaše zmysly prekvapí v kombinácii so zrelou vôňou a výraznou farbou. To všetko je výsledkom nového štýlu výroby v repertoári vinárov PURUS, ktoré je zdĺhavé, a tak toto víno je z ročníka 2020.

PURUS, nové víno

Vegánske špeciality z Modry

Najvyššou líniou produktov vinárstva PURUS je Kugel; a i tá sa obohatila o novinky. Stihli nás očariť ešte predtým, ako sme sa dozvedeli, že ochutnávame vína z najlepšieho hrozna v danom ročníku.Okrem prvotriednych „surovín“ sa vysoká kvalita do fliaš dostala aj prostredníctvom originálnej výroby, najdôkladnejších postupov a najcennejších skúseností.
Tieto úctyhodné delikatesy sú Veltlínske zelené 2021, Rulandské sivé 2021 a Pinot Blanc 2021.Každé je jedinečné, a patrí do zbierok aj tých najnáročnejších konzumentov s citlivými zmyslami a kritickým pohľadom na vína. Modranské víno vyrobené s použitím selektovaných kvasiniek PIESOK, SKALA HLINA z línie Kugel sa hodí na každú výnimočnú udalosť. A tá môže byť aj čas venovaný sebe po dlhom pracovnom týždni v podobe romantického spojenia s pohárom výberového vína.

PURUS, nové víno, Modra

Ochutnávka v centre diania

Ak sa chcete nadýchnuť vzduchu miesta, kde to žije vínom, tak choďte na ochutnávku do viechy, a to priamo na Puruse. Od júna čaká každého záujemcu s otvorenými bránami, ktoré vedú do autentických vinárskych priestorov. Samotná degustácia prebieha v príjemnom prostredí a komornej atmosférepodčiarknutej povznášajúcou vôňou letnej záhrady. Podľa želania to môže byť aj pri debatách s vinármi, no pokiaľ sa jedinečnému viaczmyslovému zážitku degustácie chcete oddať pokojne a v tichosti, nemusíte mať žiadne obavy z nesplnenia tejto krásnej túžby.

PURUS, lexikon.sk,
 

 

 

 


Viac na: www.vinopurus.sk