Slanický ostrov umenia inšpiruje ako spoznať Oravu a užiť si leto na Slovensku

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zabudnuté zákutia Slovenska

Toto leto je výnimočné a v mnohom inšpiratívne. Do pozornosti odporúčame Slanický ostrov umenia, kde sa vo vzácnej harmónii snúbi unikátna príroda a rázovitosť a originalita slovenskej lokality.

Hľadáme spôsoby ako si spestriť dovolenkové dni a pritom spoznať nové a pre mnohých ešte neznáme končiny Slovenska. K dobrým námetom nesporne patrí aj malebná Orava. Inšpirácie, ktoré možno ešte nepoznáte, dodajú novú fyzickú silu i prepotrebný duševný náboj na vyváženie obdobia, ktoré bolo veľmi náročné.

Leto na Slovensku – Slanický ostrov umenia aj vás inšpiruje, Loď OG Slanica v prístave č. 2

Súčasťou okružnej vyhliadkovej plavby po Oravskej priehrade je prehliadka expozícií tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie na jedinečnom Slanickom ostrove umenia. Vzácne zbierky presahujú svojou umeleckou hodnotou región a stávajú sa vyhľadávaným cieľom vďaka koncepčnej výstavníckej činnosti Oravskej galérie. Váš výlet po oravských zákutiach bude prekvapením a prívlastok jedinečnosti bude namieste. Už len samotná plavba na Ostrov umenia je zážitok. Vďaka okolitej prírode s pôsobivou panorámou hôr, ktorým dominuje Babia Hora a Roháče, budete romanticky naladený ešte dlho…

Neprehliadnite:
Oravská galéria otvára nové výstavy: vyhľadávanú Máriu Medveckú dopĺňa Levitácia sochárskej zbierky.

Z prístavu č. 2 zo Slanickej Osady Vás na ostrov prevezie loď OG SLANICA, každý deň o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 a 16.30 hod.

2020_Vyhliadkové plavby na Slanický ostrov umenia, Oravská priehrada

S prihliadnutím na súčasnú situáciu, aj tento rok za bezkonkurenčne najnižšiu a nezmenenú cenu. V cene lodného lístka je aj prehliadka expozícií na Ostrove umenia.

Leto na Slovensku – Slanický ostrov umenia aj vás inšpiruje, Slanický ostrov_lapidárium oravskej kamenárskej tvorby

www.lodslanica.sk
www.oravskagaleria.sk