Pokračuje cyklus SNG nažive. Tentokrát na tému Ako sa rekonštruuje galéria? Dozviete sa aj…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
SNG nažive na tému Ako sa rekonštruuje galéria

Priatelia umenia si určite poznačili dátum 21. júla. Večer o 19.00 čaká všetkých milovníkov umenia ďalšia časť SNG nažive; tentokrát na tému – Ako sa rekonštruuje galéria? 

Architektonický ateliér Martina Kusého a Pavla Paňáka sa po desaťročiach dá pokojne pomenovať slovenský národný architektonický ateliér, resp. ateliér trpezlivosti. Celé dekády pracovali na projektoch veľkých národných inštitúcií ako je Národná banka či Národné divadlo a od roku 2005 aj na rekonštrukcii areálu Národnej galérie.

Neprehliadnite:
Kúzlo kinematografie a filmové príbehy pre náročných. Rozbehlo sa letné kino Film Europe v Berlinke SNG

Opäť „národná” a opäť to trvá minimálne o 10 rokov viac, ako by sme si želali. Ako bude nová SNG vyzerať? Prečo tú „opachu” nezbúrali? Ako sa mení projekt počas 15-ročného procesu? Tieto a veľa ďalších otázok sa architektov Martina Kusého a Pavla Paňáka opýta na tému – ako sa rekonštruuje galéria – grafická dizajnérka SNG Pavlína Morháčová.

Na Facebooku Youtube, na Facebooku N-kultúra a CITYLIFE.SK sa o celom zaujímavom procese rekonštrukcie dozviete to najpodstatnejšie a veľa zaujímavých informácií. Otázky k aktuálnej téme sa môžete pýtať už týždeň pred a počas každého vysielania prostredníctvom aplikácie Slido (www.sli.do), ktorú si stiahnete zadarma, s použitím #sngnazive. Záznam z diskusie bude uložený na Youtube kanáli SNG.

www.sng.sk