Pestré Fraštacké leto v Hlohovci s účasťou umeleckých hviezd… i tých na letnom nebi. Počítame aj s vami!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zamocky Park, Fraštacké leto v Hlohovci

Leto je vari najkrajšie ročné obdobie. Veľa času trávime vonku, radi športujeme a navštevujeme hudobné festivaly. Tento rok sú však podujatia s niekoľkotisícovou návštevnosťou z objektívnych príčin zakázané. Preto máme pre vás tip na úžasné podujatia v Hlohovci pod názvom Fraštacké leto. Budú sa konať v nádherných priestoroch nádvoria Hlohovského zámku alebo v unikátnej Zámockej záhrade.

Zamocky Park, Fraštacké leto v Hlohovci

Fraštacké leto v Hlohovci, zámocká záhrada

Aj tento rok pokračuje krásny prázdninový projekt venovaný hlavne deťom Čítanie v tráve. Každý štvrtok počas júla a augusta od 10.00 v Zámockej záhrade prebieha dramatizované čítanie v podaní známych hercov, spisovateľov či moderátorov. Ich príbehy si získavajú srdcia detí už tretí rok.

Hudobné a tanečné koncerty

Unikátne spojenie historickej atmosféry Zámku a balkánskej hudby prinesie v letný večer 23.júla koncert Geišbergovci a Balkansambel. Martin Geišberg je publiku dlhoročne známy ako pesničkár a interpret svojich piesní. Spolu s bratom Marekom, hercom a divadelníkom, tvoria rodinné zoskupenie Geišbergovci. Koncertujú s hudbou poetickou, premiešanou básňami v magickorealistickom duchu.

V spolupráci so zostavou Balkansambel do Hlohovca zavítaju po prvýkrát. Nástroje ako tuba, trombón, trúbka, saxofón, akordeón, balkánske tanečné rytmy, no i pokojné hudobné plochy podporujú silné výpovedné Martinove texty. Ženské zastúpenie na pódiu reprezentuje Lucia Korená v podobe spevu, veľkého bubna a perkusií. Súčasťou večera bude aj akordeonista a klavirista Daniel Špiner. Koncerty Geišbergovci a Balkansambel prinášajú uvoľnenú atmosféru cez smiech, slzy či tanec. A to všetko v hudbe a s hudbou na letný romantický večer pod hviezdami…

Fraštacké leto v Hlohovci, telo ako vizualny jazyk

Zaujímavý rozmer Kultúrneho leta 

Tanečný cyklus pod názvom Telo ako vizuálny jazyk prinesie do Hlohovca rôzne tanečné štýly a žánre a úspešné mená v oblasti tanca, ktoré prerazili nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ich tanečné vyjadrenie budete môcť vidieť v priestoroch Hlohovského zámku. Prvé vystúpenie flamenco od Libuši Bachratej uvidia návštevníci 8. augusta.

Neprehliadnite:
Hlohovec prekvapuje svojou históriou a vinohradníctvom

Libuša Bachratá ukončila magisterské štúdium na Katedre Tanečnej Tvorby VŠMU, odbor pedagogika ľudového tanca. Od roku 2004 vedie kurzy flamencového tanca. Momentálne sa venuje doktorandskému štúdiu na VŠMU zameranému na techniku flamencového tanca. Absolvovala flamencové kurzy v Seville, Madride a Jerez de la Frontera. Navštevovala slávnu flamencovú školu Amor de dios v Madride, Escuela Flamenca de Juan Polvillo v Seville a Academia de baile v Jerez de la Frontera, ktorý je kolískou flamencového fiestového tanca bulerías.

Songy od Katky

Fraštacké leto v Hlohovci, Katarina Koscova

Meno speváčky Kataríny Koščovej majú mnohí spojené hlavne so súťažou Superstar. Katka však tieň tejto súťaže dávno prekročila a dôkazom toho je niekoľko úspešných albumov. Po piatich rokoch prichádza s novinkou Hranica dažďa. Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym doprovodom obohateným o gitaru a sláčikové kvarteto sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok pod letnými hviezdami. Na nádvorí Hlohovského zámku sa stretneme aj 15. augusta. Veríme, že priláka všetkých romatikov letných nocí a hlavne fanúšikov kvalitnej hudby.

Fraštacké leto v Hlohovci, mesto Hlohovec

www.hlohovec.sk
www.kultura.hlohovec.sk