Včelárstvo – moderný trend agroturistiky napreduje. Poznáte posvätnú zem slovenských včelárov?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Včelárska Paseka

 

Včelárstvo má na Slovensku stáročnú tradíciu. Vlaňajšie okrúhle výročie je veľkou výzvou do nadchádzajúceho obdobia. Našťastie, pozitívna odozva medzi mladými je dobrým signálom pre rozvoj tejto významnej aktivity. Najdôležitejším miestom, akousi “včelnicou všetkých včelníc” je včelársky skanzen neďaleko Bratislavy. Včelársky skanzen v Kráľovej pri Senci zachytáva tradície a život neúnavných a pracovitých tvorov.

Tunajšie múzeum a skanzen v prírode – Včelárska Paseka sa od svojho vzniku zameriava na včely a včelárstvo. Toto unikátne múzeum v prírode – mimochodom najväčšie v strednej Európe – je výborným cieľom rodinných výletov a návšteva tejto jedinečnej lokality je ozajstným rajom pre všetkých, ktorí vyhľadávajú výnimočný zážitok.

GPS: 48° 11ʹ 54ʺ SŠ, 17° 30ʹ 45ʺ VD

Včelárska Paseka

Neprehliadnite:
PRVÝ VČELÍ HOTEL v Bratislave

Včelárska Paseka je najstarším včelárskym skanzenom v strednej Európe. Buduje sa od r. 1928 ako „posvätná zem včelárov Slovenska“. Jej súčasťou je Múzeum včelárstva na Slovensku s úľmi od 17. storočia až doteraz. Zhromažďuje dokumenty o vývoji včelárstva a jeho využívaní v rozličných oblastiach života človeka. Súčasný prevádzkovateľ a včelár Rudolf Moravčík prispôsobuje komplex moderným trendom agroturistiky a tvorí z Včelárskej Paseky centrum vzdelávania v oblasti včelárstva, zdravej výživy a apiterapie.

Včelárska Paseka

Na Včelárskom náučnom chodníku sa návštevníci zoznámia so životom včiel a rastlín. Na Paseke sa dajú ochutnať a zakúpiť včelie produkty, organizovať pikniky a spoločenské akcie. Poskytujú tu aj stravovanie a ubytovanie. O zaujímavom živote tisícročnej včielky sa viac dozviete na mieste, kde tieto neúnavné robotnice rady predvedú svoju pracovitosť aj vo vašej prítomnosti…

www.vcelarskapaseka.sk