Včelárstvo na Slovensku je moderným trendom agroturistiky. Navštívili ste už posvätnú zem včelárov?

Share:
Včelárska Paseka

 

Včelárstvo má na Slovensku stáročnú tradíciu. Práve v týchto augustových dňoch si pripomíname 100 rokov od vzniku prvej včelárskej organizácie na našom území. Najdôležitejším miestom, ktoré zachytáva tradície a život neúnavných a pracovitých tvorov je neďaleko Bratislavy, v Kráľovej pri Senci. Tunajšie múzeum a skanzen v prírode – Včelárska Paseka sa od svojho vzniku zameriava na včely a včelárstvo. Toto unikátne múzeum v prírode – mimochodom najväčšie v strednej Európe – je výborným cieľom rodinných výletov a návšteva tejto jedinečnej lokality je ozajstným rajom pre všetkých, ktorí vyhľadávajú výnimočný zážitok.

GPS: 48° 11ʹ 54ʺ SŠ, 17° 30ʹ 45ʺ VD

Včelárska Paseka

Neprehliadnite: PRVÝ VČELÍ HOTEL v Bratislave

Paseka je najstarším včelárskym skanzenom v strednej Európe. Buduje sa od r. 1928 ako „posvätná zem včelárov Slovenska“. Jej súčasťou je Múzeum včelárstva na Slovensku s úľmi od 17. storočia až doteraz. Zhromažďuje dokumenty o vývoji včelárstva a jeho využívaní v rozličných oblastiach života človeka. Súčasný prevádzkovateľ Rudolf Moravčík prispôsobuje komplex moderným trendom agroturistiky a tvorí z Včelárskej Paseky centrum vzdelávania v oblasti včelárstva, zdravej výživy a apiterapie.

Včelárska Paseka

Na Včelárskom náučnom chodníku sa návštevníci zoznámia so životom včiel a rastlín. Na Paseke sa dajú ochutnať a zakúpiť včelie produkty, organizovať pikniky a spoločenské akcie. Poskytujú tu aj stravovanie a ubytovanie.

www.vcelarskapaseka.sk